reklamı kapat

ABD’li Regülatörler Mark Zuckerberg’i Libra Konusunda Sorguya Çekecek!

Mark Zuckerberg ABD Senatosu'na Libra hakkında ifade verecek.
16:00
4 Ekim 2019

ABD içerisindeki regülatörler ve meclis üyeleri, Facebook‘un CEO’su Mark Zuckerberg ile Libra stablecoin projesi hakkında derinlemesine bir görüşme yapmak istiyor. Reuters tarafından aktarılan ve ucu bir Kongre üyesine dayanan haberdeki bilgilere göre, Zuckerberg Ocak ayına kadar yetkililerin karşısında ifade verecek.

Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi Başkanı Maxine Waters, bu tarihe kadar Zuckerberg’in gelip komite karşısına çıkmasını talep etmekte. Facebook COO’su Sherly Sandberg 29 Ekim tarihinden önce Libra projesi hakkında komiteye bilgi ve ifade vermeyi kabul etmişti. Buna rağmen Zuckerberg için komitenin nasıl bir tarih ayarladığı veya ayarlayıp ayarlamadığı ise hala bilinmiyor.

Facebook, iddialı stablecoin projesi Libra’yı ilk tanıtmasından bu yana eleştirilerin hedefi haline geldi ve hala tam olarak bunlardan kurtulabilmiş sayılmaz. Facebook’un üst düzey yöneticilerinden olup Libra’nın da kurucu ortağı şeklinde bilinen David Marcus geçtiğimiz Temmuz ayında projeye karşı yapılan sert eleştirileri haksız bulduğunu açıklamıştı. Ohio Senatörü Sherrod Brown, Libra’nın ”oldukça tehlikeli” ve Amerika’nın güvenine değmeyecek bir proje olduğunu vurgulamıştı.

Zuckerberg’in bu hafta sızdırılan bir konuşmasında CEO’nun ”halka açık duruşmalar çok daha dramatik oluyor” ve ”regülatörler ile olan özel toplantılar ise çok daha mantıklı ve daha az dramatik oluyor” ifadelerini kullandığı duyulmuştu.

Apple’dan Kripto Para Açıklaması

Facebook ve Samsung gibi firmaların kripto para açılımları sonrası gözler Apple’a çevrilmişti ancak CEO Tim Cook bugün yaptığı açıklamasında böyle bir planları olmadığını vurguladı. İlgli haberin devamını buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun