X


ABD’li Dev Brokerage Firması, Kripto Para Desteği Verecek!

21:21
9 Haziran 2021

Elektronik alım satım devi Interactive Brokers, kripto para sektörüne giriş yapan en güncel kurum oldu. Fidelity, E*TRADE ve TD Ameritrade gibi ABD’nin en büyük trading firmaları ile rekabet eden Interactive Brokers, kullanıcılarına resmen kripto para alım satım hizmeti sunacağını belirtti.

Interactive Brokers, Bitcoin Alım Satım Hizmeti Verecek

CNBC tarafından da aktarılan habere göre müjdeli haber aslında CEO Thomas Peterffy tarafından verildi. Peterffy, şirketin müşterileri arasında böyle bir talep oluştuğunu ve bu hizmeti vermekten başka şansları kalmadığını ifade etti.

Yaz döneminin sonlarına doğru bu hizmeti resmen sunacaklarını belirten CEO, aslında diğer büyük şirketlerin de kripto para alım satım işine girebileceğinin sinyalini verdi. ETF Store Başkanı Nate Geraci, konu hakkında yaptığı açıklamada büyük rakiplerin de bu alanda ilerleyebileceğini ifade etti.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bitcoin ETF Şansını Arttırabilir

ABD’nin en büyük brokerage ve trading firmalarından birisi olan Interactive Brokers’ın sektöre giriyor olması aslında Bitcoin ETF’i için de oldukça önemli. Şirketin bünyesinde vadeli işlemler, opsiyonlar, EFP’ler ve tahviller gibi oldukça farklı yatırım ürünleri bulunuyor. Interactive Brokers şu an için nasıl bir kripto para alım satım hizmeti vereceğini açıklamasa da bunun türev ürün içerebileceği tahmin edilmekte.

ABD’nin menkul kıymet regülatörü SEC ise kripto paraların henüz yeterince olgunlaşmadığını düşünerek onlarca Bitcoin ETF başvurusunu geri çevirdi. Şimdi ABD’nin en büyüklerinden birisinin de kripto para alım satım hizmeti vereceğini açıklaması ise durumu değiştirip, Bitcoin’in şansını arttırabilir. Bitcoin fiyatı da bu olumlu haber ile beraber yeniden 36.000 dolar seviyesinin üzerine çıktı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar