X


“ABD Ekonomisi Çökecek, Bitcoin Alın”

Ünlü yatırımcı, ABD'deki yaklaşan krize dikkat çekerek yatırımcılara kripto para alma yavsiyesinde bulundu.
21:00
28 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Alman-Fin internet girişimcisi ve ünlü kripto para yatırımcısı Kim Dotcom, önümüzdeki yıllarda ABD ekonomisinin kaçınılmaz olarak çökeceğini kaydetti.

Dotcom, ABD ekonomisinin uzun vadede kötüleşmesi durumunda yatırımcıların kripto paralara tıpkı altın vb. değerli metaller gibi güçlü ve sabit bir değer saklama aracı olarak bakacağını düşünüyor.
ABD borç yönetimi için her yıl faiz ödemelerinin yarım trilyonunu harcıyor. Her yıl ABD’nin borcu bir trilyon dolar artıyor. Geri dönüşü olmayan bir ölüm döngüsü bu. Öz yıkım ve ABD’nin çöküşü kaçınılmaz. ABD’den ve ABD hisse senetlerinden çıkın. Altın ve kripto alın.

Aynı zamanda dünyanın en büyük ekonomisi olan ABD ekonomisinin kötü gidişi Asya piyasalarını da kırılgan yapıyor. Dolayısıyla JPMorgan gibi büyük finansal kurumlar, 2020’ye kadar ABD’de gerçekleşecek bir krizin Asya’daki hisse senedi, emlak ve finans piyasaları üzerinde ciddi bir etki bırakacağını tahmin ediyor.

ABD’deki borç krizine IMF gibi büyük kurumlar dahi dikkat çekiyor. IMF ABD’nin durumun ciddiyetini kavraması gerektiğini belirtiyor. CNBC’ye konuşan Sonja Gibbs ise ABD’nin böylesine bir borçla ekonomik olarak büyümesinin zor olacağına dikkat çekiyor.

Son olarak Dotcom’un sözlerine geri dönelim:

Kripto paralar hızla itibari paraların yerini alıyor. Bunun için henüz erken olsa da 10 yıl içinde tüm kripto paralarla tüm faturalarınızın, malların ve hizmetlerin ödemesini yapabileceksiniz. Bankerlerin ve politikacıların aptal gazinolarda sizin paranızla zar atmasına son. Şifreleme + Kripto = Özgürlük.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER