X

813 Milyon Adet USDT, Kripto Para Borsalarına Gönderildi: Bu Ne Anlama Geliyor?

Kripto para borsalarına yüklü miktarda USDT gönderildi.
17:11
11 Mayıs 2021

Kripto para sektöründeki hareketlilik, bütün aksiyonu ve volatilitesi ile devam ediyor. Bitcoin (BTC) fiyatı haftalardır yatay seyrini sürdürse de altcoinler bunun tam aksi yönde inanılmaz bir yükseliş elde etmekte.

Altcoinlerin Yükselişi Hala Sürüyor

Altocinlerin yükselişine Ethereum (ETH) önderlik ediyor olsa da son zamanda adı sanı neredeyse hiç duyulmayan birçok farklı kripto para birimi ETH’nin yükselişini geride bırakan yükselişlerle anılmaya başlandı.

Dün gece yaşanan sert düşüş piyasada hafif bir panik yaratsa da 1 milyar dolarlık likidasyonun bile düşüş yönlü çok fazla etki yaratamadığı görülüyor. Kripto para sektörü an itibarıyla yeniden yeşillenme sinyalleri vermeye başladı ve bunun arkasındaki temel sebep dipten yapılan alımlar olabilir. Kripto para borsalarına gönderilen USDT miktarında inanılmaz bir artış yaşanması da tam olarak buna işaret etmekte.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

 

Borsalara Yüklü USDT Gönderildi

Glassnode tarafından paylaşılan verilere ve Lex Moskovski’nin tweetine bakıldığında, borsalara rekor miktarda USDT gönderildiği görülmekte. Bunun tam olarak pazartesi günü gerçekleştiği görülüyor ve düşüş öncesinde dip alımları yapılmış olabilir.

Lex Moskovski tarafından aktarılan bilgilere göre kripto para borsalarına aynı gün içerisinde önce 386 milyon dolarlık, daha sonra ise 427 milyon dolarlık USDT gönderildi. Aslında benzer grafikler nisan ayında da ortaya çıkmıştı. İlk olarak 476 milyon, daha sonra ise 2,37 milyar adet USDT kripto para borsalarına gönderildi ve devamında Ethereum fiyatını 4.000 dolar üzerine çıkartan ralli başladı.

Bitcoin’in Yükselişi Yeniden Başlayacak mı?

USDT ve Bitcoin arasındaki bağ 2018 yılından beri yatırımcıların farkında olduğu bir şey ve ne zaman borsalara yüklü USDT gönderimi olsa devamında ciddi bir yükseliş elde edildiği görülmüştü. Buradaki kritik ayrıntı ise söz konusu yükselişin genellikle BTC bazlı olması şeklinde biliniyor.

Bitcoin’in piyasa hakimiyeti kısa süre önce 50 seviyesinin bile altına inerek altcoinlere yükselmek için önemli bir fırsat verse de BTC’nin yeniden yükselişe geçmesi bunu bozabilir. Bitcoin’in piyasa hakimiyetini yeniden 60 seviyesinin üzerine çekmesi, altcoinler için geçici bir süreliğine düşüş veya yatay seyir anlamına gelebilir.

Lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatı için kritik direnç ise 58.000 dolar ile 62.000 dolar olarak bilinmekte. Bunların devamında test edilecek ilk seviye ise 70.000 dolar olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar