X


2022 Yılının Yıldızı Olabilecek Kripto Paralar! Favori Altcoin Sepeti!

Kripto para piyasaları 2022 yılını nasıl kapatacak? Favori kripto paralarla yatırım sepetinizi oluşturabilirsiniz.
13:30
13 Ocak 2022

2021 bir patlamayla başladı ve bir çöküşle sona erdi. 2022 bir çöküşle başlıyor olabilir, fakat bir patlamayla bitmesi muhtemeldir. Pek çok token büyük düzeltmeler yaşadı. Peki bu yılın yıldızı olabilecek kripto paralar hangileri? Popüler analistlerin favori sepetini sizinle paylaşıyoruz.

Bitcoin (BTC)

Her yatırımcının sepetinde bir miktar Bitcoin vardır. Yıllık bazda %400-500 kazançların yanı sıra, BTC daha az değer kaybı yaşadığı için size altcoinlerin yıkımlarında alım fırsatı sunar. Daha az değer kaybeden Bitcoin’lerinizi satarak çok daha ucuzdan favori altcoinlerinizi besleyebilir böylece maliyetlerinizi düşürürsünüz.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bitcoin borsa çıkışlarının 2021 Eylül’ünden bu yana en büyük günlük artışı göstermesi birçok yatırımcının dipleri satın aldığını gösteriyor. Madenciler Bitcoinlerini satmıyorlar. Balinalar ve MicroStrategy gibi kurumsallar ellerindeki BTC varlığını artırıyor.

9 Kripto Para ile Altcoin Sepeti

Elinizde sadece Bitcoin tutmak size kısa ve orta vadede inanılmaz kazançlar getirmeyebilir. Bu yüzden altcoinlerle sepetinizi güçlendirmeniz gerekir. En azından ekosistemde popüler olan görüş budur. Peki hangi altcoinler yatırımcısına ciddi kazanç fırsatları sunacak?

Ethereum (ETH)

Ethereum 2 mevduat sözleşmesi, 30 milyar dolar değerini aştı. Para yatırma sözleşmesi, kullanıcıların ana ağdan, paralel bir hisse kanıtı ağı olan Beacon Chain’e para aktarmalarına olanak tanır. Ethereum 2 mevduat sözleşmesine giren herhangi bir miktarda para, kısa vadede oradan çıkmaz. Doğal olarak hareketli arz azalmış olur.

EIP 1559’un hayatımıza girmesinden bu yana ciddi miktarda Ethereum yakıldı. Bu durum yakın gelecekte ETH’yi net deflasyonist yapabilir.

Uniswap (UNI)

Uniswap, DeFi tokenlerinin otomatik ticaretini kolaylaştırma rolüyle tanınan popüler bir merkezi olmayan ticaret protokolüdür. Uniswap, Polygon’a (MATIC) yeni dağıtıldı. Uniswap v3, yalnızca 45 milyon TVL’de Poligon’daki en yüksek hacimli DEX protokolüdür. 2022 yılında daha da büyümesi özellikle kripto yasakları sebebiyle mümkün olabilir.

Polygon (MATIC)

Polygon (MATIC), yaklaşmakta olan 2. katman savaşları için mükemmel bir konum elde etti. aten büyük bir topluluğa, finansmana ve kurumsal desteğe sahipler. 2022, 2. katman ve Polygon yılı olabilir.

Immutable X (IMX) ve Gods Unchained (GODS)

Bahsedilecek bir sonraki altcoinler Immutable X (IMX) ve Gods Unchained (GODS). Immutable X, Ethereum’daki NFT’ler için ilk katman iki ölçekleme çözümü olarak kendisini tanımlıyor.

Gods Unchained, oyunculara oyun içi öğelerin gerçek sahipliğini veren, oynaması ücretsiz bir taktik kart oyunudur. Magic The Gathering: Arena’nın eski oyun direktörü tarafından yönetilen oyun, rekabetçi oyuna odaklanıyor; bu, oyuncuların çok çeşitli taktiklerle mücadele edebilecek desteler oluşturarak rakiplerini stratejik olarak alt etmeleri gerektiği anlamına geliyor. Şimdi, Immutable X, bu oyunu hızlı, kolay, ucuz ve Ethereum Blockchain’de güvenli hale getirmek için Gods Unchained’i güvence altına aldığından iş birliği yapıyorlar.

Tezos (XTZ)

Tezos, Ethereum’dan çok farklı olmayan bir şekilde akıllı sözleşmelere dayanan bir blockchain’dir. Ancak arada büyük bir fark var: Tezos, daha gelişmiş bir altyapı sunmayı hedefliyor. Gap, Tezos tabanlı NFT koleksiyonlarını piyasaya sürüyor. NFT’lerden bazıları sınırlı sayıda fiziksel kapüşonlu olacak. Bu, The Gap için büyük bir kazanç ve Tezos için büyük bir kazanç.

Helium (HNT)

Helium, nesnelerin interneti çağında 5G alternatifi olarak görüldüğü için istikrarlı bir şekilde büyüyor. Helyum, kaliteli bir VC destekli projedir, Helium blockchain, tamamen fiziksel ve merkezi olmayan kablosuz ağların oluşturulmasını teşvik etmek için oluşturulmuş daha yeni bir açık kaynaklı halka açık blockchain’dir.

Elrond (EGLD)

Elrond, parçalama kullanarak son derece hızlı işlem hızları sunmayı amaçlayan bir blockchain protokolüdür. Proje kendisini fintech, merkezi olmayan finans ve Nesnelerin İnterneti’ni (IoT) içeren yeni internet için bir teknoloji ekosistemi olarak tanımlıyor.

Elrond ağının önde gelen kripto ödeme sağlayıcısı Utrust’u satın aldığını duyurdu. Utrust, EGLD’yi entegre etti. Utrust, bu satın alma öncesinde kendi kendine ilerliyordu, zaten on binden fazla işletmesi vardı. Bu on binden fazla işletme, Utrust aracılığıyla fiat olarak yapılan ödemeler olarak EGLD’yi kabul edebilir.

dYdX (DYDX)

Listedeki sonuncusu dYdX. DYDX, kripto para birimi marjı, Bitcoin, Etherum, Solana ve daha fazlası gibi varlıklar için merkezi olmayan bir değişim platformudur. Merkezi olmayan borsalara (DeFi) ilgi giderek artıyor. 2022 yılı sonuna kadar DYDX tam merkeziyetsiz bir yapıya kavuşacağını duyurdu. Çin yasakları sırasında buraya ilgi arttığı için fiyatı hızla katlanmıştı, bu yıl gelecek muhtemel yasaklar fiyatı besleyebilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
huobi
huobi
Araştırma Makaleleri

İlgili Yazılar