2020’de Fransa’da 25.000 İşyerinde Bitcoin Kullanılacak

Fransa Bitcoin ödemeleri konusunda büyük bir adım atıyor...
21:30
24 Eylül 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Cryptoglobe, 24 Eylül’de Paris Perakende Haftası sırasında bildirdiği haberlere göre 2020’nin başlarında, spor devi Decathlon ve kozmetik mağazası Sephora dahil olmak üzere 30 Fransız mağazasına 25.000’in üzerinde satış noktasında Bitcoin ödemeleri kabul etmeleri için destek verilecek.

Bitcoin Ödemeleri

Yapılan açıklamalara göre yeni kripto para ödeme sistemi, satış noktası teknolojileri sağlayan Global POS, EasyWallet uygulaması ve ödeme platformu Easy2Play ile ortaklaşa olarak başlatılacak.  Bitcoin ile yapılacak ödemeler işlem anında hemen Euro’ya çevrilebilecek.

Bunun yanında Cointelegraph’ın haberine göre bu dönüşüm hizmetleri, her ikisi de şu anda Fransa’nın PACTE Yasası uyarınca Dijital Varlık Hizmet Sağlayıcısı akreditasyonlarına başvuran Deskoin ve Savitar olmak üzere iki ortak tarafından sağlanacak.

Öte yandan Decathlon ve Sephora ile birlikte bu yenilikçi girişime imza atan tanınmış mağazalar arasında Boulanger, Foot Locker, World House, Intersport, Cultura, Maisons du Monde ve Norauto bulunuyor.

Global POS CEO’su ve kurucusu Stéphane Djiane attıkları bu adımlar ilgili olarak şu ifadeleri kullanıyor:

Bu, Fransa’daki ödeme yöntemlerinin gelişiminde önemli bir sembolik adımdır. Ancak bir sembol olmanın ötesinde 25.000 satış noktasına getirdiğimiz şey, Ekonomi 3.0 dünyasına güvenle girme yeteneğinin elde edilecek olmasıdır.

Bitcoin’den Sonra Altcoin’ler

Tüketicilerin, kripto para birimi varlıklarını yasal mağazalar ve düzenlenmiş bir çerçeve içinde fiziksel satış noktalarında kullanmalarını sağlayarak, şu anda tahminen 4 milyon civarında olan Fransa’daki kripto para sahiplerinin sayısının arttırılması amaçlanıyor.

Bunun yanında her ne kadar Bitcoin şu an için sunulan tek kripto para seçeneği olsa da diğer altcoin’lerin de gelecekte sisteme dahil edilmesi planlanıyor.

Fransa’da yer alan bu ünlü markaların yanı sıra Starbucks ve Burger King gibi yemek sektöründe yer alan dev isimler de bir bir kripto para ödemelerini kabul ettiklerini açıklıyor…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar