X


“14 Nisan Tarihinde Kripto Para Sektöründe Tarih Yazılabilir!”

Meltem Demirörs, 14 Nisan tarihindeki Coinbase IPO'su hakkında konuştu.
19:12
13 Nisan 2021

13 Nisan tarihinde Bitcoin (BTC) fiyatı tüm zamanların rekorunu kırsa da bu yükselişin arkasında 14 Nisan tarihindeki gelişmenin yer aldığı biliniyor. ABD’nin en büyük kripto para borsalarından Coinbase, 14 Nisan tarihinde resmen halka arz olacak ve bunun rekor bir değerlemeye ulaşması bekleniyor.

FTX Üzerinde 100 Milyar Dolarlık Değerleme Geçildi

Coinbase’in FTX borsası üzerinde listelenen temsili hisselerine bakıldığında fiyatın 100 milyar doların üzerinde olabileceği görülüyor. Coinbase, Nasdaq üzerinde listelenecek ve COIN isimli hisse direkt olarak işleme açılacak. Ünlü isimlere göre ise 14 Nisan tarihinde kripto para sektöründe gerçek anlamda rekor kırılabilir.

Türkiye’deki kripto para yatırımcılarının yakından tanıdığı CoinShares CSO‘su Meltem Demirörs de bu konuda benzer düşüncelere sahip. Demirörs, CNBC’ye verdiği demeçte Coinbase IPO’su hakkındaki görüşlerini paylaştı. Coinbase’in değerlemesinin haftanın sonuna doğru 90 milyar doların üzerine çıkmasını bekleyen Demirörs, bunun şimdiden özel piyasalarda 147 milyar doları gördüğünü vurguladı. Bu değer, ABD’nin bankacılık devi Goldman Sachs’in 113 milyar dolarlık değerlemesinden bile fazla.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Coinbase IPO’su Bitcoin’e Doping Olabilir

Daha önce Roblox, Spotify, Slack ve Palantir gibi şirketlerin listelenmeleri NYSE üzerinde gerçekleştirildi. Buna rağmen şu an Coinbase’in direkt listelemesinin Nasdaq üzerinde olması, borsanın teknoloji devleri ile aynı kulvarda olacağını gösteriyor. Nasdaq şu an için ABD’deki en büyük teknoloji şirketlerine ev sahipliği yapıyor.

Demirörs’ün tahmininin gerçekleşmesi yani Coinbase’in haftanın sonuna doğru 90 milyar doların üzerine çıkması, kripto para sektöründe bir devrimin fitilini ateşleyebilir. Coinbase IPO’sunun Bitcoin fiyatını kısa sürede 70.000 dolara kadar çıkartması da bekleniyor.

Kripto Para Sektörüne Yönelik İlgi Artabilir

Uzmanlar Coinbase IPO’su ile kripto para sektörüne yönelik ilginin rekor kıracağını ve tüm zamanların rekorunun görülebileceğini düşünmekte. Larry Cermak da kısa süre önce gerçekleştirdiği röportajında kripto para sektöründe hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını ve artık sektörün büyük piyasalardan birisi haline geldiğini belirtti.

Hali hazırda MicroStrategy gibi kurumların Bitcoin alımı ile sektör iyiden iyiye popülerleşti. Buna ek olarak yatırımcıların Nasdaq üzerinden kripto para sektörüne akın etmesi ise işleri çok daha farklı kulvarlara sokabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar