X


1:1 Bitcoin Destekli Ve Ethereum Tabanlı Yeni Kripto Parayla Tanışın

Kripto para dünyasında her geçen gün yeni bir inovasyon yapılıyor.
16:00
27 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

ABD merkezli kripto para cüzdanı ve Blockchain güvenlik firması BitGo benzeri görülmemiş bir karar aldı. Şirket Ethereum Blockchain’i tabanlı ve 1:1 oranında Bitcoin’le desteklenen bir kripto para geliştirecek.

BitGo’dan yapılan açıklamaya göre Wrapped Bitcoin isimli kripto para kullanıcılara “merkezsiz borsalarda kullanılma, sabit coin’ler için teminat olarak veya lending’de kullanılma, Ethereum ekosistemindeki esnek akıllı sözleşmeler ve ödemeler için kullanılma gibi geniş bir yelpazede birçok merkezsiz ve yeni kullanım senaryosu” vadediyor.
Duyurunun devamında Kyber Network, Gnosis ve MakerDAO gibi önde gelen merkezsiz projelerin, ERC-20 tabanlı yeni coin’in Ocak 2019’da piyasa sürülmesi sürecinde ilk kullanım senaryolarını destekleyeceği belirtildi.
Yeni coin’i “dönüşümsel bir topluluk çalışması” olarak tanımlayan BitGo’nun iddiasına göre Wrapped Bitcoin, “Bitcoin’in stabilitesini ve değerini” alıp kripto paraların Ethereum Blockchain’indeki projelerde uygulanabilir olmasını sağlamada kullanacak.

BitGo’yu bu kripto parayı geliştirmeye iten sebep ise menkul kıymetler, emtialar ve emlak gibi varlıkların token haline getirilmesi yönünde “büyük kurumsal ilgi”.

Açıklamaya göre her Bitcoin, adreslerin ve bakiyelerin yer aldığı gösterge panelinde görünecek. Kullanıcılar Blockchain’de saklanan her Bitcoin’i doğrulayabilecek ve Etherscan’den bu sürecin takibini yapabilecek.

Eylül ayının başlarında BitGo, sertifikalı bir kripto para saklayıcısı olmak için South Dakota’daki bir şirketi satın almıştı. Şirket kripto para saklayıcısı olarak Müşteri Tanı (KYC) ve Kara Para Aklamayı Önleme (AML) gibi düzenlemelere tabi olacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER