X


1 Yıl Önce Nokta Atışı Bitcoin (BTC) Tahmini Yaptı: Ünlü Yöneticiden Yeni Tahmin!

BTC fiyatı Ağustos ayında 100.000 dolar üstünü görebilecek mi?
21:42
13 Nisan 2021

Bitcoin (BTC) fiyatı bugün neredeyse 63.500 dolara kadar çıktı. BTC fiyatının bu yükselişi rekor getirse de yatırımcılar BTC’nin bu kadarla yetinmeyeceğini düşünüyor. 1 yıl öncesinden bu haftaya yönelik nokta atışı Bitcoin fiyat tahmini yapan bir kurum ise yakında rekorun yeniden kırılacağına işaret etmekte.

Bitcoin Fiyatı İçin 1 Yıl Öncesinden Tutarlı Tahmin

Dünyanın en büyük yatırım fonlarından birisi olan ve kripto para sektörüne yönelik ilgisi ile tanınan Pantera Capital CEO’su Dan Morehead, inanılmaz verileri paylaştı. Pantera tarafından bundan 1 yıl önce yatırımcılara yönelik hazırlanan bildiride, ünlü analist PlanB’nin S2F modeli temel alındı.

Bitcoin’in blok ödülü yarılanması sonrası oluşacak olan arz-talep dengesi ve stok-akış modeli ile hesaplanan bu fiyat tablosu, Ağustos 2021’de ise fiyatın 115.000 dolar olacağını gösteriyor. Dan Morehead,  Nisan 2020’de yayınladıkları tablo ile fiyatın tam olarak bu hafta 62.968 dolara geleceğini tahmin ettiklerini vurguladı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Dan Morehead İddialı

Ünlü CEO ve ekibi tarafından yapılan analizin devamındaki fiyat hedeflerine bakıldığında ise durumun çok daha bullish olduğu görülmekte. İlgili tahmine göre Bitcoin fiyatının 15 Mayıs tarihinde 74.000 dolara, 15 Haziran tarihinde 88.575 dolara, 15 Temmuz tarihinde 104.761 dolara ve son olarak 1 Ağustos tarihinde ise 115.000 dolara ulaşması mümkün olabilir.

Kripto para sektörünün en başarılı fonlarından birisini yöneten Morehead’in bu tahminleri vurgulaması da ilgiyi daha çok arttırmış gibi gözüküyor. Ünlü analist Peter Brandt’in tahminine göre ise Bitcoin fiyatının yükselişi 250.000 dolar gelene kadar yavaşlamayabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar