x

Yelp’te Bitcoin Devri Başladı


Bitkapital

2004 Temmuz ayında San Fransisco’da temelleri atılan yelp.com, Ceo Jeremy Stoppelman’ın o tarihte diş hekimi bulmak için arkadaşlarından bilgi almak isterken,”Neden böyle bir site olmasın ki?” diyerek yola çıkmasıyla doğdu.

Yelp sayesinde, yerel işletmeler müşterileri ile iletişim içerisinde olabiliyor. Kısaca, insanlar o işletme ile ilgili tecrübelerini paylaşarak diğer potansiyel müşterilerin bilgi sahibi olmasını sağlıyor.

2012 Aralık’tan bu yana www.yelp.com.tr adresinde Türkiye’de de hizmet veren Yelp, dünyanın bir çok ülkesinde hizmet veriyor. 2013 4. çeyrek verilerine göre aylık 120 Milyon tekil ziyaretçisi olan Yelp’te 53 milyondan fazla yorum yayınlanmış. Çok ciddi bir yerel işletme buluşma sağlayıcısı olan Yelp’in 28.04.2014 tarihinde resmi blog sayfasında yayınladığı haber Bitcoin dünyasında büyük mutluluk yarattı. Yelp, artık sisteminde yer alan işletmelere ödeme seçenekleri içerisinde Bitcoin kabul etme imkanı sunduğunu duyurdu. Yine bu duyuruda işletmelerin Bitcoin kabul etmesinin yararlarına da değinen Yelp yetkililerinin Bitcoin’de “chargeback” yapılamamasını bir avantaj olarak belirtmesi ilgi çekici bir detay oldu.

Yerel işletmeler artık ödeme seçenekleri içerisinde Bitcoin kabul edip etmediklerini de belirtebilecekler. Bu gelişmenin Bitcoin’in daha geniş kitlelere duyurulmasını ve kullanımını geliştirecek bir haber olduğu kesin. Türkiye Yelp yetkilileri ile kurduğumuz iletişim sonucunu çok yakında sizlerle paylaşacağız.

yelp bitcoin

loading...
Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

Yelp’te Bitcoin Devri Başladı

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video