reklamı kapat

Zhao Sinyallerini Verdi, Binance’in Yeni Fiat Destekli Borsası Hangi Ülkede Kurulacak?

Binance CEO'su Changpeng Zhao, Arjantin'de fiat destekli bir kripto para borsası kuracaklarının sinyallerini verdi.
18:00
11 Mart 2019

Dünya çapında en çok kullanılan kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao 9 Mart’ta kişisel Twitter hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşımda Arjantin’de itibari para destekli bir kripto para borsası açabilecekleri imasında bulundu.

Anlaşmanın Hemen Ardından

Changpeng Zhao’nun imalı tweet’i Coinspice’ın yaptığı bir paylaşımın ardından geldi. Coinspice’ın paylaşımı Binance Labs’in Arjantin Hükümeti ile vardığı ortak yatırım anlaşmasıyla ilgiliydi. Başarılı CEO, Coinspice’ın paylaşımına verdiği yanıtta açıkça belirtmese de Arjantin’de fiat destekli bir kripto para borsası kuracaklarının sinyallerini verdi. Changpeng Zhao’nun paylaşımı şu şekilde:

Bilin bakalım nerede yeni bir fiat destekli kripto para borsası kuracağız.

8 Ülkede Kurulacak

Cointelegraph ocak ayında Malta merkezli popüler kripto para borsasının 8 ülkede fiat destekli kripto para borsası kurmayı planladığını duyurmuştu. Bu ülkelerden birinin de Arjantin olduğu tahmin ediliyordu. Ancak Binance’in basın sözcüsü yaptığı açıklamada fiat destekli kripto para borsası kurulacağı iddia edilen 8 ülkeden sadece 2’sini doğruladı. Bu ülkeler Malta ve Singapur’du.

Kripto para piyasası son yılların en düşük seviyesinde hareket ettiği şu günlerde bile Binance çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bu yılın hemen başında Binance Launchpad’i piyasaya süren Binance ICO çılgınlığını bir nebze de olsa yeniden başlatmayı başarmıştı. Ayrıca Binance geçtiğimiz aylarda Simplex ile yaptığı anlaşmayla birlikte kullanıcılarına kredi kartıyla kripto para satın alma şansı tanımıştı. Kredi kartıyla nasıl güvenli bir şekilde kripto para satın alınır öğrenmek istiyorsanız bu yazımıza da göz atabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.