Yüzde 430 Yükselen Altcoin’de Büyük Ayrışma: Big Short Vakti Geldi mi?

Son 30 günde yüzde 450'ye yakın yükselen altcoin için sırada ne var? Kısa vadeli trader'lar ve yatırımcılar için satış vakti geldi mi? Detaylar haberimizde.
10:15
8 Eylül 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Terra Classic‘in LUNC’si, vergilendirme ile yakım önerisine onay çıkmasının ardından geçen hafta büyük bir çıkış yaptı. Altcoin’in fiyat hareketi yükselişi destekledi ve son bir ayda yüzde 450’ye varan bir ralli yaptı. Büyük rallinin ardından kısa vadeli trader’lar ve yatırımcılar için yüksek riskli ancak büyük bir satış fırsatı yolda olabilir.

Yüksek Riskli Satış Fırsatı

LUNC‘deki yükseliş Eylül ayının başında kısa bir süreliğine dursa da tüm hızıyla devam ediyor. Altcoin‘in fiyatındaki hafif bir düşüşe rağmen yükseliş momentumunun korunduğu görülüyor. Yeni hafta, yeni bir büyük yükseliş hareketiyle başladı ve yazım sırasında yükselişin devam ettiği görülüyor. Yazım sırasında son 24 saatte kaydettiği yüzde 46,07 yükselişle işlem gören LUNC 0,00052772 dolardan alınıp satılıyor. LUNC, haftalıkta kaydedilen bir önceki son tepe noktasından yüzde 7,72 yükseldi.

Altcoin, kâr alanların satış baskısını garanti edecek kadar yükselmiş olsa da birtakım olumsuzlar için oldukça uygun görünmesinin tek nedeni bu değil. Potansiyel bir pivotun en yaygın belirtisi Göreceli Güç Endeksi (RSI) ayrışmasıdır. LUNC’nin RSI’sı şu anda fiyatın son yüksek zirvesine ulaşmasına karşı daha düşük bir zirve oluşturmuş durumda. Bu, daha yüksek bir tersine dönüş olasılığı ile uyumlu olan trenddeki zayıflamayı işaret ediyor. LUNC, aşırı alım bölgesinden çıkış yolculuğuna başlamış gibi görünüyor.

Her ne kadar potansiyel aşağı yönlü işaretler bulunuyor olsa da böyle bir sonucun garanti olduğunu söylemek mümkün değil. Trader’lar ve yatırımcılar, LUNC’nin oldukça fazla ilgi gördüğünü ve zaten üstel bir fiyat yükselişi aşamasında olabileceğini hesaba katmak zorunda. Bu sonuç, güçlü sosyal hacimde de son derece belirgin bir şekilde görülebiliyor.

Terra Classic’in sosyal hacim büyümesine, ağırlıklı ölçümde de olumlu bir değişim ile eşlik ediyor. Bu ölçüm, LUNC’nin sert yükselişine rağmen mevcut fiyat seviyesinde bile güçlü bir şekilde talep görmeye devam edebileceği gerçeğini işaret ediyor. Yatırımcı hissiyatı şaşırtıcı olmayan bir şekilde hala “güçlü alım” bölgesinde ve bu nedenle yalnızca sınırlı bir satış potansiyelini destekliyor.

Alırken de Satarken de Dikkatli Olunmalı

Kısa vadeli trader’lar ve yatırımcılar, büyük bir geri çekilme belirtilerine rağmen LUNC satın almanın potansiyel risklerine karşı dikkatli bir şekilde hareket etmeli. Öte yandan, aşağı yönlü piyasa koşulları fiyat üzerinde daha fazla satış baskının oluşmasına neden olabilecek olsa da altcoin için nihai yönün hangi yönde olacağını yalnızca zaman gösterecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar