reklamı kapat

Yüz Binlerce Dolarlık XRP Çalan Kadın Yakalandı

Sydney'de büyük bir XRP vurgunu yapan kadının cezası belli oldu.
15:11
11 Ağustos 2020

Information Age isimli haber sitesinin aktardığı bilgilere göre Sydney sakini 25 yaşındaki bir kadın, 100.000’den fazla XRP token’i çalma suçu yüzünden tutuklandı ve iki yıl üç aylık hapis cezası aldı. Kathryn Nguyen isimli kadının 2018 yılının Ocak ayında bir kişinin kripto para hesabını hacklediği ve iki adımlı doğrulama kodunu kendi telefon numarası olarak değiştirdiği ifade ediliyor.

100.000’den Fazla XRP Çaldı

Nguyen bu sayede kurbanın bütün XRP fonlarını kendine aktarmayı başardı. O tarihlerde 400.000 dolara yakın değere sahip olan 100.000 XRP, şu an ise sadece 29.000 dolara denk. Nguyen’in çaldığı fonları birkaç kripto para borsasını kullanarak karıştırdığı ve akladığı da biliniyor.

Yine de 25 yaşındaki suçlu yasa dışı şekilde elde ettiği fonları nakit paraya çevirmemiş ve kripto para olarak saklamaya devam etmiş. Polis ise konu hakkında yaptığı açıklamada Nguyen’in buna fırsatının olmadığını ve BTC’ye çevirdiği fonların büyük bir kısmını kaybettiğini belirtti. Nguyen’in bu kadar parayı batırdıktan sonra Sydney içerisinde el çantası tamir işine girdiği de belirtiliyor.

Nguyen’in arkadaşları ve referansları kendisinin “çalışkan ve dürüst” bir kişi olduğunu belirtmekte. Davaya bakan hakim de buna vurgu yaparak Nguyen’i böyle bir durumda  hapse göndermenin zor olduğunu ancak yasaların açık olduğunu belirtti. Bu XRP hırsızlığı yüzünden hapse giren ilk kişi olabilir. Daha önce Bitcoin konusunda benzer kararlar verilse de XRP konusunda böyle bir emsal oluşmamıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.