Reklam

Cocos Coin Nedir?

Hem oyun geliştiricilerine hem de oyunculara çeşitli avantajlar sunmayı hedefleyen Cocos BCX, Ethereum tabanlı bir platformdur.
09:53
11 Ağustos 2020
Okuma Süresi: 3 Dakika

Cocos-BCX kendisini “yeni nesil dijital oyun ekonomisi platformu” olarak tanımlıyor. Tam adı “Cocos BlockChain Expedition” olan platform, oyun geliştiricilerine yaptıkları işlemlerde kolaylık ve bütünlük sağlamayı hedefliyor. Bununla birlikte kullanıcılar yepyeni bir oyun deneyimi yaşamanın yanı sıra oyunlarda elde ettikleri tüm varlıkların tamamen kendilerine ait olması gibi avantajlardan da Cocos-BCX sayesinde faydalanabiliyor.

Cocos BCX Nedir?

Hem oyun geliştiricilerine hem de oyunculara çeşitli avantajlar sunmayı hedefleyen Cocos BCX, Ethereum tabanlı bir platformdur. Oyun geliştiricileri bir yandan çoklu Blockchain platformlarını kullanarak oyun tasarlarken bir yandan da bu oyunların test aşamalarını kolaylıkla gerçekleştirebiliyorlar.

Bunun yanı sıra Cocos-BCX görsel, komut dosyası tabanlı ve veri odaklı Blockchain oyunları için eksiksiz bir geliştirme ortamı sunuyor. Ayrıca yüksek performanslı uygulamalar için tasarlanan Cocos Chain de özellikle profesyonel kullanıcılara çeşitli avantajlar sunuyor.

Öte yandan Cocos coin hakkında en dikkat çeken özelliklerden biri de yalnızca oyun geliştiricileri ya da oyunculara değil aynı zamanda oyun ekonomisine de odaklanıyor olması. Cocos-BCX, hem Blockchain’deki oyunlar hem de oyun ekonomisi adına çözümler oluşturmayı hedefliyor. Ayrıca projenin, değiştirilebilir ve değiştirilemez dijital varlıklar için tescilli bir token standardı olan NHAS-1808’i yaratmış olması da Cocos coin hakkında önemli bir adım olarak nitelendiriliyor.

Cocos Coin Grafik

Cocos Coin grafikleri değerlendirildiğinde Ağustos 2019’dan bu yana bir nevi düşüş grafiği çizdiği görülüyor. 21 Ağustos 2019’da 0.002425 dolar ile rekor seviyesine ulaşan COCOS/USD, 13 Mart 2020’de tüm kripto para piyasasında görülen çöküş ile 0.000194 dolarda en düşük seviyesini gördü.

Bunların yanında yazının yayına hazırlandığı sırada COCOS/USD 0.000561 ile işlem görürken COCOS/BTC 0,00000005 BTC ile işlem görüyor.

Öte yandan şu anda 13.581.392 USD işlem hacmi ile ilerleyen Cocos Coin’in CoinMarketCap verilerine göre 24 saatlik işlem hacminin 1.947.087 USD olduğu görülüyor. Ayrıca günümüzde dolaşımda 24.210.008.178 COCOS bulunuyor ve bu rakamın toplamda 100.000.000.000 COCOS olması planlanıyor. Tüm bunlarla birlikte yine CoinMarketCap verilerine göre Cocos Coin’in piyasa hacmi bakımından 412. sırada yer aldığı görülüyor.

Cocos Coin Yorum

Cocos Coin fiyat hareketleri her ne kadar düşüş grafiği çizse de analistler, özellikle oyun ekonomisi açısından gelecek vaat etmesi sebebiyle Cocos-BCX platformunun ve Cocos Coin’in ilerleyen günlerde parlayacağına inanıyorlar.

Ancak bunların yanında Cocos coin’in çıkış yaptığı günden bu yana düşüş grafiği çiziyor olması da bazı yatırımcıların ve analistlerin karamsar yorumlar yapmasına sebep oluyor.

Bununla birlikte Cocos Coin’in özellikle Binance listelenmesi sonrasında adını duyurmayı başarmış olması da Cocos Coin hakkında dikkat çeken bir başka nokta olarak yorumlanıyor. Ayrıca Cocos Coin Binance listelenmesi ile adını duyurmanın yanı sıra büyük bir artış da elde etmişti.

Cocos Coin Nasıl Alınır?

Oyun geliştiricileri, oyuncular ve oyun ekonomisi adına büyük vaatleri bulunan Cocos-BCX platformunun token’ı Cocos coin’i, dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance ile kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
  • Mehmet Hasan BOZKURT
    2 sene önce

    19.01.2021 sabahı itibariyle cocos un sistemlerde olmadığını gördüm sebebi nedir

    51