X

Yeni Başlayanlar İçin Covesting: PrimeXBT’de Copy Trading Nasıl Kullanılır?

Covesting, kripto para birimi işlemleri ve yatırım topluluğunda ortaya çıkan yeni bir kavramdır.
12:53
10 Ekim 2020
Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Covesting, kripto para birimi işlemleri ve yatırım topluluğunda ortaya çıkan ve son zamanlarda geleneksel piyasa alanına da yayılan yeni bir kavramdır. Eşler arası copy trading (aynı alım-satım işlemlerini yapma) platformu, takipçilerin anında ulaşabilecekleri zengin bilgiler temelinde yetenekli strateji yöneticileriyle bağlantı kurulmasını sağlıyor. Takipçiler, yalnızca birkaç tıklamayla bir stratejiyi analiz edebilir, takip etmeye başlayabilir, yatırım yapacak öz kaynak miktarını seçebilir ve işlem yapmadan kazanmaya başlayabilir.

Yenilikçi copy trading çözümü, yeni başlayan yatırımcılardan deneyimli yatırımcılara ve hatta yalnızca yatırımcı olanlara ve alım satım yapanlara kadar çeşitli beceri seviyelerinde her türden kişiye hizmet ediyor. Covesting, takipçiler için özünde işlemlere güven sağlarken daha çok yatırım yapmaya benziyor. Bu yüzden yeni takipçiler için yatırım, işlem veya her türlü finansal piyasada bu kadar olumlu bir deneyim sunuyor. Bu kategoride işlem yapmayı tercih ederseniz, strateji yöneticileri için ayrıntılı bir kılavuz elde etmenin yanı sıra PrimeXBT’de Covesting’i hızlı bir şekilde kullanmaya da başlayabilirsiniz. Nasıl kullanılacağı için aşağıda açıklanmıştır.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Covesting Nedir?

Covesting’i nasıl kullanmaya başlayacağımızı açıklamadan önce platformun finans dünyasında neden bu kadar çok ses getirdiğine dair kısa bir bilgi verelim.

Takipçiler İçin

Günümüz toplumunda, karantina ve evden çıkmama önlemlerinde bile, teknik analiz, nicel araştırma ve en yüksek performans için doğru yatırımı seçmek için gereken her şeye yeterince dikkat etmek için yeterli zaman bulunmuyor. Zaman, sabır ve doğal yetenek çok fazla bulumadığı için kripto para birimi marj işlemleri genellikle kararlı olanlar dışında herkes için çok zor olur. Bu noktada takipçiler, şeffaf Covesting küresel liderlik tablosunu kolayca tarayabilir, beş yıldızlı yatırımcıları arayabilir ve risk oranları ve kar hedeflerine göre takip edecekleri bir strateji seçebilirler. Daha sonra arkanıza yaslanıp rahatlayabilir ve strateji yöneticisinin sağladığı yatırım getirisinin birikmesine izin verebilirsiniz.

Strateji Yöneticileri İçin Covesting

Yatırımcılar her zaman karlılığı en üst düzeye çıkarmanın ve genel riski azaltmanın yollarını ararlar. Bunlar, en iyi yatırımcıların ayırt edici özellikleridir, bu nedenle Covesting aracılığıyla bir strateji yöneticisi olmanın kazançları artırabileceğini bilmek oldukça çekici bir hale geliyor. Strateji yöneticilerinin yalnızca kaydolmaları, kendi özkaynaklarını koymaları ve zaten en iyi yaptıkları şeyi yaparak kendilerine bir isim vermeleri gerekiyor. Sıralamayı yükseltmek ve takipçileri çekmek için performanslarının hayati önem taşıdığını belirtmek gerekiyor. Ancak başarılı olan strateji yöneticilerinin kazançları çok yüksek olabiliyor.

Covesting, Karşılıklı Kar için Stratejilerle Takipçileri Birleştiriyor

Takipçiler, tahsis edilen öz sermaye ve her bir strateji yöneticisinin yaptığı yatırım getirisine göre kazanırken, strateji yöneticileri takipçi özkaynakları ile elde edilen kârlardan pay alıyor. Takipçiler kazanç yüzdelerini kendi lehlerine iyileştirebilir ve strateji yöneticileri COV token’ıyla daha fazla takipçi kazanabilir.

PrimeXBT’de Covesting Copy Trading’e Nasıl Başlanır?

Başlamak için, öncelikle platforma kaydolmanız gerekiyor. Kaydolmak için PrimeXBT’deki Covesting açılış sayfasını ziyaret edebilir veya PrimeXBT’de oturum açıp, hesap panosundaki Covesting sekmesine tıklayabilirsiniz.

Takipçiler İçin

Takipçiler, standart PrimeXBT minimum depozitoyla eşleşen miktarda yani minimum 0.001 BTC depozito yatırmalıdır. Bu, başlamak için çok az sermaye gerektiği anlamına geliyor. Böylece yeni yatırımcılar ve acemi yatırımcılar sermaye boyutunu artırmadan önce rahat edebilirler. Bundan sonra, takipçiler her bir stratejinin performans ölçümlerini gözden geçirmek, uzun ömürlü ve güçlü performansa sahip yatırımcılar ve büyük bir takipçi sayısı görmek isteyeceklerdir. Bir takipçi takip etmek istediği hesabı bulduktan sonra, portföy sekmesinden takip edebilir ve performansı izleyebilir.

Strateji Yöneticileri İçin Covesting

Strateji yöneticileri de ilk başta benzer adımları izliyor. Ancak daha sonra “Strateji Oluştur”a geçip, stratejilerini göz alıcı veya stillerini temsil edecek şekilde vermek istedikleri herhangi bir adı veya açıklamayı girmeleri gerekiyor. Sonrasında ise minimum 0.01 BTC yatırmaları gerekiyor. Strateji yöneticilerinin, her stratejinin öz sermayesinin takipçiler için yeterince cazip olmasını sağlamak ve herhangi bir strateji yöneticisinin ciddi yatırımcı olmasını ve sadece takipçi fonlarıyla bir şans elde etmemesini sağlamak için daha büyük bir miktar yatırılması gerekiyor. Daha sonra strateji yöneticileri gelirlerini arttırmak için stratejilerini aktif bir şekilde takipçilerine tanıtmalı ve Covesting liderlik sisteminde yükselmeye çalışmalı.

Sonuç: Herkes İçin Covesting

Covesting, tüm ihtiyaçlara, deneyim seviyelerine ve hedeflere sahip yatırımcılara uyacak şekilde tasarlanmıştır. Her biri benzersiz bir stile sahip çeşitli stratejiler dizisi, ölçümleri yakından izleyen ve marj tahsisini kontrol altında tutan, düzenli olarak kazanan ve çok daha fazlasını yapan en iyi, beş yıldızlı yatrımcıarı seçen herhangi bir takipçi için ROI oluşturabilir. Covesting, altın, petrol, hisse senedi endeksleri, forex ve daha fazlası gibi geleneksel piyasaların yanı sıra Bitcoin ve Ethereum işlemleri sunan ödüllü Bitcoin tabanlı bir işlem platformu olan PrimeXBT’de mevcuttur.

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar