X

Yearn.finance’in Arkasındaki İsimden Yeni Proje. yCredit

Andre Cronje yeni projesini duyurdu.
16:08
31 Aralık 2020

2020 yılına damga vuran projelerden biri olan yearn.finance’in (YFI) arkasındaki isim olan Andre Cronje, yeni projesini yıl bitmeden duyurdu. Ortaya çıkan son bilgilere göre Cronje, yCredit adlı yeni bir merkezi olmayan finans (DeFi) protokolünü kripto meraklıları ile paylaştı.

yCredit Nedir

Yapılan açıklamalara göre yeni proje, kullanıcıların ERC-20 token’larını yatırmalarına ve yCREDIT token’ları şeklinde bir kredi hattı olarak %99,5 değerinde mevduat almalarına olanak tanıyacak. Örneğin, bir kullanıcı 100 dolar değerinde ETH yatırırsa, 99,5 dolar değerinde yCREDIT alacak. Buna ek olarak eğer kullanıcılar 100 dolar değerinde yCREDIT yakarlarsa, ETH’lerini geri alacaklar.

Cronje, protokolün hala deneysel aşamad olduğunu ve projeden ekonomik olarak yararlanılabileceğini ifade etti. Yani kullanıcılar gerekli riski kendileri alarak yCredit projesini kullanabilirler.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bunlara ek olarak YCredit ile kullanıcılar, sistemde teminat olarak desteklenen herhangi bir ERC-20 token’ını ödünç alabilir veya satın alabilir. Şu anda desteklenen token’lar ise şu şekilde sıralanıyor: AAVE, Binance Coin (BNB), BUSD, Curve DAO Token (CRV), Compound (COMP), DAI, Ethereum (ETH), Chainlink (LINK), Maker (MKR), REN, renBTC, Synthetix (SNX), SUSD, TUSD, Uniswap (UNI), USDC, Tether (USDT), Wrapped NXM (wNXM), Wrapped Bitcoin (wBTC) ve yearn.finance (YFI).

Ücretler

Yapılan açıklamalara göre, yCredit her para yatırma, işlem, borsa, ödünç alma veya geri ödeme için %0,5 ücret alacak. Cronje, toplanan ücretlerin yCREDIT’i yCredit sözleşmesine dahil eden kullanıcılara dağıtılacağını da yaptığı açıklamalarda belirtti.

Bunların yanında yCredit, Cronje’nin en son DeFi projesi olarak karşımıza çıkıyor. Cronje’nin diğer projeleri arasında Deriswap, Keep3r Network, StableCredit, yInsure.Finance ve ySwap.Exchange bulunuyor.

Yearn.finance’in Başarısı

Yearn.finance 2020 yılında adından en çok bahsettiren projelerden biri oldu. Aslında yearn.finance, lider kripto para birimi Bitcoin’in bile ulaşamadığı seviyelere ulaşarak ve çok yüksek kar getirerek geride bıraktığımız yıl damga vurdu.

YFI bundan yaklaşık 4 ay önce 22 Eylül’de CoinMarketCap verilerine göre 43.873 dolar ile rekor kırdı. Yazının yayına hazırlandığı sırada 23.133 dolardan işlem gören YFI’nin hala iyi bir durumda olduğu ifade edilebilir. Çünkü YFI 21 Temmuz 2021’de 739 dolar ile dip seviyesini belirlemişti. YFI ile ilgili daha detaylı bilgilere “Yearn Finance Nedir?” adlı yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar