X


Yatırımcılar Şaşkın! Ünlü Analist Bitcoin’lerini (BTC) Sattığını Açıkladı

Eski Goldman Sachs yöneticisi Raoul Pal, sadece bir Bitcoin'i olduğunu açıkladı.
13:15
21 Ocak 2022
Yatırımcılar Şaşkın! Ünlü Analist Bitcoin'lerini (BTC) Sattığını Açıkladı
Okuma Süresi: 2 Dakika

Eski Goldman Sachs hedge fon yöneticisi ve kripto para birimi boğası Raoul Pal, bir tweet’te artık sadece tek bir Bitcoin‘e sahip olduğunu iddia etti.

Raoul Pal Açıkladı: 1 Bitcoin’e Sahibim

Real Vision CEO’su Raoul Pal, geçtiğimiz gün Twitter’dan yaptığı açıklama ile gündeme oturdu. Öyle ki eski hedge fonu yöneticisi, kendini “Bitcoin Stratejisti” ilan eden Greg Foss ile bir Twitter tartışması sırasında sadece 1 Bitcoin’e sahip olduğunu açıkladı. Ancak bunun bir abartı mı yoksa varlıkları hakkında doğru bir açıklama mı olduğu tam olarak kesin değil.

Raoul Pal’ın bu açıklaması ETH ve altcoin‘lerin sonunda BTC’den daha iyi performans göstereceği düşünülmesine ve Bitcoin’in gerçek inananları arasında kargaşaya ve endişeye neden oldu.

Ayrıca Pal, ilk BTC satın alımını 2013 yılının Kasım ayında gerçekleştirdi. Ünlü ekonomist daha sonra 2017’de Bitcoin’lerini 10X kar için sattı ve ardından 2019’dan 2020’ye kadar portföyüne Bitcoin ekledi.

Buna ek olarak Hedge fonu yöneticisi Mayıs 2021’de yaptığı açıklama ile portföyünde  BTC’den daha fazla ETH‘ye sahip olduğunu doğruladı.

Synaptic Ventures’ın kurucusu Marc van der Chijs, Real Vision CEO’sunun Bitcoin açıklamasının ardından Pal’ın potansiyel getiriye değil, topluluğun yapısına dayalı olarak yalnızca bir BTC’ye sahip olmasının “RealVision’da yaptığı açıklamalara tamamen aykırı olduğundan” şikayet etti.

Raul Pal’ın paylaşımının ardından bazıları Pal’ı eleştirirken bazıları savundu. Öyle ki kripto para analisti ve Crypto My Way’in kurucusu “Coach T”, Pal’in “çeşitli görüşlerini ve akıllı düşünmesini” takdir ettiğini belirtti.

Foss vs. Pal: Twitter Tartışması

Pal ayrıca, bir ticaret aracı olarak enflasyon ve tahviller konusundaki duruşuna ilişkin Foss ile başka bir anlaşmazlığa düştü. Foss, Twitter’dan yaptığı paylaşımla Pal’ın ticaret stratejisini nasıl çalıştığını tam olarak anlamayan diğer kişilere tanıtmasını desteklemediğini söyledi.

Pal, tahvillerle ilgili görüşlerinin “bir felsefe değil, bir ticaret” olduğunu açıklayarak Foss ile aynı fikirde olmadığını belirtti.

Foss, Pal’ı hedef alan tweet’i yayınladıktan sadece üç saat sonra, “eylemlerinden pişmanlık duyduğunu” söyleyen bir özür tweet’i paylaştı. Foss, yaptığı paylaşımda “çaylak hatası yaptığını” ve “savaşmak için daha büyük savaşları olduğunu” ekledi.

Sadece birkaç hafta önce Pal, kripto piyasa kapitalizasyonunun bu on yılın sonuna kadar 100 kat artacağına dair “makul bir şans” olduğuna inandığını söyledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar