reklamı kapat

Yaratıcısı Projeden Ayrıldı, Token Anında %50 Düştü!

Bir kripto para projesinin başındaki ismin ayrılması token’ı %50 geri çekti.
08:18
20 Ağustos 2020

Teknoloji öncüsü ve kripto para birimi savunucusu John McAfee, kendi projesi olan ve gizlilik odaklı bri kripto para birimi olarak piyasaya sürülen GHOST projesinden ayrıldığını açıkladı. Bu açıklamanın ardından kirpto para biriminin değerinde %50’nin üzerinde düşüş gözlemlendi .

Ghost’ta Neler Oldu?

Kripto para piyasasının tartışmalı isimlerinden John McAfee 19 Ağustos’ta Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, Ghost projesini terk ettiğini, yönetimin projeyi başarıyla yönetmekten aciz olduğunu ve Ghost’un başarısız olacağını dile getirerek projeyi bıraktığını dile getirdi.

Konuyla ilgili açıklamalarını detaylandıran McAfee, “Yönetimin temel ilkelerini açıklamaya çalıştım, ancak yönetimdekiler buna kulak tıkadılar. Bu yanlış yönlendirmeden dolayı özür dilerim.” ifadelerini kullandı.

Bunların yanı sıra bu yılın başlarından beri McAfee, gizlilik eksikliği olduğunu iddia ederek Bitcoin’i defalarca eleştirdi. Bu eleştirilerin sonucunda da kendi gizlilik odaklı kripto para birimini yaratmaya karar verdi. Ancak Mayıs ayında yapılan incelemelerde McAfee’nin projesinin, başka bir gizlilik odaklı kripto para birimi olan PIVX‘ten çalıntı olduğu ortaya çıktı.

Öte yandan McAfee 19 Ağustos’ta paylaştığı tweet’in altındaki yorumlarda, “Josh bir aptal” ifadelerini kullandı ve muhtemelen projenin liderlerinden birine atıfta bulundu. Ayrıca McAfee, ayrıldığını açıkladıktan sonra yeni yaptırdığı Ghost dövmesini sildireceğini de doğruladı.

Ghost Ekibinin Açıklamaları

Ghost ekibinden bir temsilci, McAfee’nin projeyi bıraktığı ile ilgili paylaşımlarının hemen ardından Telegram kanalı üzerinden açıklama yaptı ve “John McAfee bir teknoloji öncüsü, gerçekten havalı bir adam ve nerede ne yapacağını bilmiyor.” ifadelerini kullandı. Açıklamalarına, Ghost projesi ile ilgili olarak devam eden temsilci şu ifadeleri kullandı:

GHOST, açık kaynak kodlu, merkezi olmayan bir projedir. John, GHOST’a yardımcı olabilir ancak buna mecbur değildir. Bu durum GHOST Blockchain’ini hiçbir şekilde etkilemez. John hiçbir şekilde günlük operasyonlara dahil değildir.

Temsilci, McAfee’nin adının projeden çıkarılacağını belirtti. Ancak projenin gelecek planlarının hiçbir şekilde değişmeyeceğini de ekledi.

Tüm bunların yanı sıra McAfee projeden ayrılacağını açıkladıktan sonra GHOST’un fiyatı %50’nin üzerinden bir düşüş sergiledi. Açıklama öncesinde 0,71 dolardan işlem gören token açıklama sonrasında 0,29 dolar bandına kadar geriledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.