X

Just Coin Nedir?

USDJ, TRON ağına dayalı hızlı, verimli ve neredeyse ücretsiz USDJ transfer hizmeti sunuyor. 
10:40
20 Ağustos 2020

JUST, dünya çapındaki kullanıcılar için stablecoin ödünç verme ve yönetişim mekanizmaları sağlayan adil, merkezi olmayan bir finansal sistem kurmayı amaçlıyor. İlk token olan USDJ, 1: 1 oranında ABD dolarına sabitlenmiş bir stablecoin’dir ve TRX’in JUST’ın CDP portalı aracılığıyla teminatlandırılmasıyla oluşturulur. İkinci token olan JST ise faizleri ödemek, platform bakımları, oylama yoluyla yönetime katılmak ve JUST platformundaki diğer faaliyetler için kullanılabilir.

JST Coin Nedir?

Platformun açıklamalarına göre USDJ, fiyat istikrarını korumak için büyük miktarda varlık rezervi ile destekleniyor. Bunun yanında USDJ, TRON ağına dayalı hızlı, verimli ve neredeyse ücretsiz USDJ transfer hizmeti sunuyor.

Öte yandan herkesin ücretsiz hesap açması ve her zaman, her yerde USDJ sahibi olması için kullanılabilen platform kendisini “sınırları olmayan platform” şeklinde tanımlıyor. Ayrıca dünya standartlarında güvenlik sağladığını ifade eden JUST, bunu Blockchain teknolojsi sayesinde kullanıcılarla buluşturuyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bunlara ek olarak JUST sisteminin gelişen TRON ekosistemine erişimi bulunuyor ve çok sayıda DApp, herkese daha fazla kar şansı veriyor.

Bunların yanı sıra JUST, tüm işlemlerin, teminatlandırmanın ve yönetimin şeffaf bir şekilde Blockchain ile yürütülmesini sağlıyor ve en büyük merkezsiz uygulama ekosistemi olan TRON Network üzerinde çalışıyor. Böylece tüm üyeler için kullanımı kolay ve şeffaf bir dizi finansal hizmet sağlama amacına bir adım daha yaklaşmış oluyor.

Ayrıca JUST’ın kendisini “Herkesin stablecoin’i” şeklinde tanımlaması da dikkat çekiyor. Bu tanımdan da anlaşılacağı gibi JUST, JST stablecoin birimi ile sınırları olmayan bir dünyada herkese erişebilmeyi hedefliyor ve bunu TRON ile de destekliyor.

JUST Token Nedir?

JST token Poloniex LaunchBase’de token satışı ile 5 Mayıs 2020 tarihinde piyasaya sürüldü.

Just Token CoinMarketCap verilerine göre 135.302.644 USD’lik işlem hacmi ile piyasa değeri bakımından 80. sırada yer alan bir kripto para birimi. Bununla birlikte 24 saatlik işlem hacmi 242.102.621 USD olan Just token’ın yazının yayına hazırlandığı sıradaki fiyatı da 0,0598 dolar.

11 Ağustos 2020 tarihinde 0,0920 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gören Just coin, 9 Mayıs 2020’de de 0,0047 dolar ile tüm zamanların en düşük seviyesini görmüştü. Ayrıca şu anda dolşaımda 2.260.326.706 JST bulunurken toplam JST token miktarının 9.900.000.000 olduğunu berlitmekte de fayda var.

JST Coin Yorum

Aslında JST coin, Tron kurucu Justin Sun’ın projesi olması sebebiyle hem iyi hem kötü yorumlara ev sahipliği yapıyor. Çünkü Justin Sun Tron projesi sebebiyle sürekli ciddi eleştirilere maruz kalıyor. Ancak bunu yanında JUST projesinin gelecek vaat etmesi de pozitif eleştirilerin yapılmasını sağlıyor.

Bunun yanı sıra JUST coin’in piyasaya sürülmesinin hemen ardından %500 gibi büyük bir artış kaydetmesi de dikkatleri çekmişti. Ayrıca JUST coin Binance listlemesi de büyük ses getirdi.

Bunlara ek olarak JUST token’ın bir DeFi token’ı olması da son zamanlardaki popülaritesini arttırdı ve bu durum fiyata da yansıdı. Özellikle JUST coin Binance ve Huobi gibi borsalarda listelenmesinin ardından daha da popüler hale geldi ve yatırımcılar tarafından pozitif yorumlar alan token’lar arasına yerleşti.

Just Coin Nereden Alınır?

Dünyanın en yüksek alım satım işlem hacmine sahip kripto para borsası Binance‘den Just Coin’i güvenle satın alabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar