X


XRP’de Düşüş Devam Ediyor: Ripple Fiyatını Neler Bekliyor?

XRP fiyatında yaşanan düşüşün hala devam ettiği görülüyor.
15:12
22 Aralık 2020

Piyasa hacmi bakımından en büyük üçüncü kripto para birimi olan Ripple (XRP) oldukça kötü bir gün geçiriyor. Her ne kadar yeni koronavirüs gelişmeleri sonrasında tüm piyasada düşüş yaşanıyor olsa da %20’nin üzerindeki değer kaybı le XRP en kötü performans sergileyen kripto para birimlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Ripple Fiyatı

XRP fiyatının piyasada görülen düşüşten çok daha fazla değer kaybetmesinin sebebi SEC’in Ripple’a dava açacağı bilgisinin ortaya çıkması oldu. Halihazırda piyasada yaşanan genel düşüşten etkilenen XRP bir de SEC haberi ile ciddi bir darbe yemiş oldu.

Ripple’ın fiyatı 0,45 dolara kadar geriledi ve düşüşün hala devam ettiği görülüyor. 24 saat içindeki değer kaybı yüzde 17 olan Ripple’da ayıların 0,43 doları hedeflediği düşünülüyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Analistlerin açıklamalarına göre XRP’de 0,5300 dolarlık destek seviyesi çok önemliydi ve Ripple bu seviyenin oldukça altında işlem görüyor. Aslında XRP’nin 1 Aralık’ta 0,78 doları gördüğü göz önüne alındığında şu anki 0,45 dolarlık fiyatın ciddi bir düşüş anlamına geldiği anlaşılıyor. Ancak XRP bundan yaklaşık bir ay önce 0,28 dolar bandında işlem görüyor. O yüzden hala 1 ay öncesine göre iyi bir fiyattan piyasada kendisine yer buluyor.

Fiyat Düşüşü Devam Edecek Mi?

Analistlerin düşüncelerine göre XRP’de düşüşü bir süre daha devam edecek. Yapılan açıklamalarda 0,43 ve hatta 0,42 dolar seviyelerinin hedeflendiği ifade ediliyor. 0,42 doların ise burada önemli bir destek olacağı ve kaybedilmesi halinde 0,39 doların görülebileceği düşünülüyor.

Bunun yanında eğer Ripple toparlanmaya başlarsa öncelikle 0,50 doların geçilmesinin gerektiği düşünülüyor. Çünkü bu seviyenin hem teknik hem psikolojik açıdan çok önemli olduğu düşünülüyor. XRP 0,50 doları geçerse hızlı bir şekilde 0,55 dolara doğru hareket edebilir.

Ripple ve SEC

Ortaya çıkan son bilgilere göre San Francisco merkezli Blockchain devi Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse ve diğer kurucu ortak Chris Larsen’e direkt olarak ABD’nin menkul kıymet düzenleyici SEC tarafından dava açılacak. Bu durum Garlinghouse tarafından da onaylandı ve CEO, SEC Başkanı Jay Clayton’ın utanç verici bir şekilde kendilerine dava açmaya hazırlandığını dile getirdi.

SEC haberi XRP’nin fiyatının deyim yerindeyse anında çakılmasına sebep oldu ve haberin etkilerinin hala devam ettiği görülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar