XRP, Shiba Inu (SHIB) ve EOS Fiyat Tahminleri! Kritik Seviyelere Dikkat!

Bitcoin yeniden 50.000 doların altına sarktı peki XRP, Shiba Inu (SHIB) ve EOS yatırımcıları hangi seviyelere dikkat etmeli?
21:59
9 Aralık 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Evergrande sorunu risk piyasalarını ve doğal olarak kripto paraları baskılamaya devam ediyor. Yaklaşan FED toplantısı ve varlık alımlarının radikal biçimde azaltılma ihtimali de Bitcoin fiyatını 50.000 doların altında tutmak için baskı kuruyor. Peki XRP, Shiba Inu (SHIB) ve EOS yatırımcıları nelere dikkat etmeli? Kritik seviyeler ve güncel fiyat görünümünü ele alıyoruz.

Ripple (XRP)

Artık SEC davasında yolun yarısı aşıldı, önümüzdeki yılın ikin çeyreğinde davanın biteceğine dair yaygın bir kanaat var. Ancak devam eden SEC baskısı ve düzenleyicilerin belirsiz tavırları XRP fiyatını etkilemeye devam ediyor. Elbette Bitcoin’in yaşadığı buhran da XRP yatırımcılarını olumsuz etkiliyor.

Yükselen üçgenin kırılmasının ardından XRP, 24 saatlik %11,5’lik bir kazanç kaydettikten sonra %38,2 Fibonacci engelini geçti. Altcoin, 3 Aralık’ta dört ayın en düşük seviyesini gördükten sonra yeniden canlandı. Fiyat gün içinde 0.93 bölgesine kadar yükseldi ancak gün içinde gelen BTC düşüşü XRP fiyatının 0,83 dolar seviyesine çekilmesine sebep oldu. Yine de yazı hazırlandığı sırada 0,89 dolar bölgesinde yükseliş umutlarını devam ettiriyor.

Bununla birlikte, boğalar 0,765 dolarlık desteği koruduğu için fiyat %40’a yakın artış gösterdi. Böylece fiyat, 20 (kırmızı) ve 50 (yeşil) SMA’sının üzerine çıktı. RSI boğaların geri döndüğünü gösteriyor ve nötr bölgenin üzerinde tutunuyor eğer ciddi bir sürpriz yaşanmazsa 1,06 bölgesi yeniden ziyaret edilebilir.

Shiba Inu (SHIB)

SHIB, 4 saatlik zaman diliminde bir V-top dökümü sonrası Simetrik üçgen oluşturdu. Aşağı kanala düşen fiyat 30 günlük %33,3 ve haftalık %16,7 düşüş kaydetti. Shiba Inu 3 Aralık’ta altı haftanın en düşük seviyesinden geri dönerken, boğalar 0,000035 dolar desteğini korumaya çalışıyor.

Fiyat yazı hazırlandığı sırada 0,000036 dolarda bulunuyor. 2 Aralık’tan bu yana, RSI orta çizgiyi geçemedi ve güçlü bir düşüş etkisi gösteriyor. Ayrıca, ADX zayıf bir trend sergilerken DMI ayıların gücünü teyit ediyor.

EOS

%38,2 Fibonacci seviyesini kırdıktan sonra EOS, 24 saatlik %5,82 kayıp yaşadı. Fiyat güne çift haneli zararla (%10,13) devam ettiriyor. Yazı hazırlanırken EOS 3,34 dolardan alıcı buluyordu. Düşüşe rağmen, EOS 3 Aralık’ta 46 haftanın en düşük seviyesini gördükten sonra yükselen bir kanal oluşturdu.

Tersine, EOS 10 Kasım’da yedi haftanın en yüksek seviyesini gördü. 12 haftalık direnci zorunlu kıldığı için (5,4 dolar seviyesinde), yukarı kanalda bir kırılmaya tanık oldu ve aşağı kanalda (sarı) salınım yaptı.

RSI nötr bölgenin hemen üzerinde, DMI yükseliş sinyali gönderiyor. Fiyat henüz yönünü tayin etmiş değil ancak piyasayı baskılayan genel bir FUD gelmezse EOS toparlanmaya hazır.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar