XRP, LUNA, AVAX, DOT, Dogecoin (DOGE) 2022 Ocak Fiyat Hedefleri!

En popüler altcoinlerin ilk 2022 fiyat tahminleri sizlerle!
22:30
31 Aralık 2021
Okuma Süresi: 4 Dakika

Sadece birkaç saat sonra 2021 yılını geride bırakıp yeni hedeflere koşacağız. Kripto para yatırımcılarının yoğun ilgi gösterdiği XRP, LUNA, AVAX, DOT, DOGE gibi altcoinler 2022 yılının Ocak ayını kaç dolarda kapatabilir? FOMO, FUD ve yatay fiyat stresi üçgeninde geçen 2021 yılını artık arkamızda bırakıyoruz.

XRP

Ripple (XRP), 1 ile 0,75 dolar arasında bir aralığa sıkışıp kaldı. Fiyat 30 Aralık’ta 0,80 dolardan sıçradı ve boğalar şimdi fiyatı 20 günlük EMA’nın (0,88 dolar) üzerine çıkarmaya çalışacak. Bunu yaparlarsa, XRP/USDT çifti 200 günlük SMA’ya (0,94 dolar) ve ardından 1 dolarda genel dirence yükselebilir. Boğalar, sürekli bir toparlanmanın başladığının sinyalini vermek için fiyatı bu direncin üzerine çekmek ve tutmak zorunda kalacak.

20 günlük EMA düşüyor ve RSI 45’in altında, bu da ayıların üstün olduğunu gösteriyor. Fiyat 20 günlük EMA’dan düşerse, ayılar XRP’yi 0,75 doların altına düşürmeye çalışacak. Bu seviyenin altında bir kapanış, 0,60 dolara düşüşün yolunu açabilir. Yani önümüzdeki yılın ilk günlerinde fiyatı 1 dolar ile 0,60 dolar arasında yeni bir yolculuğa başlaması muhtemel görünüyor.

Terra (LUNA)

Terra‘nın tokeni LUNA 30 Aralık’ta 20 günlük EMA’dan (81 dolar) sıçradı ve bu, duyarlılığın olumlu olduğunu ve yatırımcıların düşüşlerde alım yaptığını gösteriyor. Boğalar şimdi fiyatı 103 doların üzerine tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkarmaya çalışacak. Bu direncin üzerinde bir kırılma ve kapanış, yükseliş trendinin 135,26 dolara ve ardından 150 dolara ulaşabilecek bir sonraki ayağının başlangıcına işaret edecek.

Öte yandan, eğer fiyat 93.81$’dan düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına sarkarsa yatırımcıların rallilerdeki pozisyonlarını kapattığını gösterir.

AVAX

Avalanche (AVAX), boğaları şimdi fiyatı 20 günlük EMA’nın (107 dolar) üzerine çıkarmaya çalışıyor. Başarılı olurlarsa, AVAX/USDT çifti, ayıların sert direnç gösterebileceği düşüş trendi çizgisine yükselebilir. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma ve kapanış, düzeltmenin bitebileceğinin ilk işareti olacaktır.

Parite daha sonra 128 dolara yükselebilir. Boğalar fiyatı bu direncin üzerine iterse, ters baş ve omuz formasyonunu tamamlayacaktır. Parite önce tüm zamanların en yüksek seviyesini 147 dolarda tekrar test edebilir ve ardından model hedefine 177,50 dolardan bir ralli girişiminde bulunabilir. Aksine, fiyat 20 günlük EMA’dan düşerse ve 98 doların altına sarkarsa AVAX 75 dolar bölgesine inebilir.

Polkadot (DOT)

28 Aralık’ta 20 günlük EMA’nın (28 dolar) altına düştü ve ayılar, boğaların fiyatı hareketli ortalamaların üzerine geri itme girişimlerini başarıyla savuşturdu. Fiyat mevcut seviyeden düşerse, ayılar DOT/USDT çiftini 25 ila 22,66 dolar arasındaki destek bölgesinin altına düşürmeye çalışacak. Bu olursa, satış ivme kazanabilir ve düşüş 16,81 dolara kadar uzayabilir.

Alternatif olarak, fiyat hareketli ortalamaların üzerine çıkarsa, alıcılar pariteyi 31,49 doların üzerine çıkarmaya çalışacak. Bunu başarırlarsa, olası bir ralli için kapıları 39,50 dolara ve daha sonra 43,56 dolara açabilir.

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin (DOGE), 28 Aralık’ta 20 günlük EMA’nın (0,17 dolar) altına düştü, ancak ayılar ana desteğe 0,15 dolardan meydan okuyamadı. Bu, satışların daha düşük seviyelerde azaldığını gösteriyor. Boğalar, fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarmaya çalışıyor. Bunu başarırlarsa, DOGE/USDT çifti 0,19 dolardan genel dirence doğru yükselebilir. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma ve kapanış, 200 günlük SMA’ya (0,23 dolar) ulaşabilecek yeni bir yukarı hareketin olası başlangıcına işaret edecek.

Tersine, fiyat 20 günlük EMA’dan düşerse, ayılar çifti 0.15 doların altına düşürmeye çalışacak. Bu boğaların savunması için önemli bir seviye çünkü eğer kırılırsa parite 0,13 dolara ve sonunda 0.10 dolarlık psikolojik desteğe düşebilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar