XRP İki Yılın En Düşük Seviyesine Geriledi!

Özet

  • XRP düşüşe devam ediyor.
08:00
26 Kasım 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Piyasa değerine göre dünyanın en büyük üçüncü kripto para birimi konumunda olan XRP, son aylarda iyice kötü bir görüntü çizmeye başladı. Ripple’ın piyasaya sürdüğü kripto para birimi önce 0,25 doların, daha sonra da 0,20 doların altına gerileyerek son 2 yılın en düşük seviyesine inmiş oldu.

ripple, xrp

Ripple’a Tepkiler Büyüyor

Boğa döneminde 3 dolara kadar çıkan XRP, çok aktif bir topluluğa sahip olması ile de tanınıyor. Ancak bu aktif topluluk fiyat düşüşlerinde söz konusu kripto para  biriminin arkasındaki firma Ripple’ı adeta topa tutmakta. Birçok XRP yatırımcısı yaşanan bu düşüşü Ripple’ın yaptığı toplu satışlara bağlamakta ve genel olarak Ripple’ı bu durumdan sorumlu tutmakta.

Blockchain tabanlı ödeme firmasının her yıl düzenlediği Swell etkinliği de bu yıl beklentileri karşılayamamış ve Ripple sadece tek bir yeni ürün duyurusu yapabilmişti. İlgili ürün hakkında daha fazla bilgiyi buradan okuyabilirsiniz. Ripple’ın her ayın başında kilidini açtığı 1 milyar adet XRP de, yatırımcıların tepkisin çekmeye devam ediyor ve birçok kişi yapılan bu toplu satışların XRP değerini düşürdüğünü, buna olan talebi azalttığını vurgulamakta.

XRP buna ek olarak geçtiğimiz günlerde işlem sayısı açısından yeni bir rekor kırdı ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Tek bir gün içerisinde 4,1 milyon adet XRP işlemi yapılması, aslında ödeme firmalarının harıl harıl XRP kullandığını göstermekte. Bunun fiyata yansımaması ise oldukça şaşırtıcı.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI