X

XRP Fiyatı: Ripple’ın Bir Sonraki Adımını Bu Seviyeler Belirleyecek!

Analistlere göre Ripple’ın fiyat hareketleri bu seviyeler bağlı.
09:34
27 Ekim 2020

Piyasa hacmi bakımından en büyük dördüncü kripto para birimi olan Ripple (XRP) gece saatlerinde %6 gibi büyük bir geri çekilme yaşadı. Analistlere göre XRP’nin daha düşük seviyeleri görmemesi için artık boğaların devreye girmesi gerekiyor.

XRP Fiyatı

Eylül ayındaki piyasa çöküşünün ardından XRP bir konsolidasyon aşamasına girdi. Analistlere göre, son iki ayda görülen durgun fiyat hareketi günlük grafikte yükselen bir üçgen oluşmasını sağladı. XRP’de yüksek salınımlarla birlikte yatay bir direnç duvarı geliştirilirken, düşük salınımlarla birlikte yükselen bir trend çizgisi oluşturuldu. Grafiklere göre XRP 22 Ekim’de bu teknik kalıbın dışına çıkmaya çalıştı.

Ancak fiyat hareketlerine bakıldığında genel bir direnç hareketi yükseliş eğilimini engelledi. Bu noktada yaşanılan reddetme XRP’ye %8 gibi bir kayıp yaşattı. Dolayısıyla yapılan açıklamalara göre şu anda XRP bir “yap ya da vazgeç” noktasında bulunuyor. Bir nevi şu anda XRP’nin bulunduğu noktaya “tamam ya da devam” noktası da diyebiliriz.

Eğer mevcut seviyelerde bir satış baskısı yaşanırsa fiyat 0,243 doların altına doğru gerileyebilir. Ayrıca bu önemli seviye kırılırsa fiyat daha da gerileyerek 0,217 dolara kadar düşebilir.

Bunların yanı sıra eğer XRP’de satın alma baskısı devreye girerse fiyat yükselişe geçebilir ve önemli birkaç seviyenin kırılmasıyla 0,30 dolarlık direncin üzerine çıkılabilir.

Ripple Balinaları

Her ne kadar XRP’de belirsiz fiyat hareketleri olsa da büyük yatırımcıların, düşük fiyatlardan yararlandığı ve satın alma yaptığı görülüyor. Ortaya çıkan son veriler, bir milyondan fazla Ripple‘a sahip adreslerin sayısında önemli bir artış olduğunu gösteriyor. Nitekim 17 Ekim’den bu yana ağa yaklaşık 17 yeni balina katıldı.

Analistlere göre balinaların oluşturduğu satın alma baskısı fiyatı da etkileyebilir ve önemli direnç noktaları bu şekilde kırılabilir. Bu nedenle, piyasa katılımcıları 0,243 dolarlık desteğe ve 0,26 dolarlık dirence çok dikkat etmeli. Yapılan açıklamalara göre, bu işlem aralığının üstüne veya altına hareket etmek XRP’nin bir sonraki adımda nereye gideceğini belirleyecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar