reklamı kapat

XRP Fiyatı: Ripple’da Gidişatı Belirleyecek Seviyeler!

Analistlere göre XRP’de önemli olan seviyeler belirlendi.
08:24
1 Eylül 2020

Piyasa hacmi bakımından en büyük dördüncü kripto para birimi olan Ripple (XRP) son zamanlarda fiyat momentumu kazanmak için mücadele ediyor. XRP fiyatı, Bitcoin (BTC) ile birlikte hareket ettiği için de aslında Ripple yatırımcılarının gözünün BTC’de olduğu söylenebilir.

Ripple Fiyatı

XRP’nin Bitcoin ile birlikte hareket etmesinin sonucunda lider kripto para birimi 11.100 dolara kadar gerilediğinde XRP de 0,25 dolar bandına kadar geriledi. Ancak son fiyat hareketleri ile iki kripto para biriminin de kendisini toparladığı görülüyor. Bu toparlanmanın yanı sıra XRP’nin şu an bulunduğu seviye olan 0,28 dolar bandının güçlü bir direnç seviyesi olduğu da kanıtlanmış oldu. Çünkü Ripple tam olarak bu seviyeden bir momentum kazanmaya çalışıyor.

Piyasanın popüler analistlerinden “Smokey”, XRP ve BTC arasındaki korelasyondan hareketle, bir ralli öncesinde Ripple’ın daha düşük seviyeleri göreceğini ifade ediyor. Analiste göre XRP/BTC işlem çiftinde eğer XRP 0,000024 BTC seviyesinin üzerine çıkmayı başaramazsa haftalık grafikler “kötü” görünüyor ve mevcut geri çekilmeler devam edebilir.

Bunun yanı sıra USD/XRP işlem çiftinde de benzer geri çekilmelerin olabileceği ifade ediliyor. Piyasanın popüler bir başka analisti Crypto Michael’a göre XRP’nin rallisi başlamadan önce bir geri çekilme yaşanma ihtimali bulunuyor. Paylaştığı grafik üzerinden yorumlar yapan analist, Ripple’ın öncelikle 0,24 dolara ve ardından 0,21 dolara geri çekilme ihtimali olduğunu dile getiriyor. Ancak analiste göre bu noktalar oldukça önemli destek seviyeleri olarak kalacak ve bu noktalardan artış başlayacak.

Artış Ne Zaman Başlar?

Analistlere göre XRP’de şu anda önemli olan şey, token’ın 0,28 doların üzerine çıkıp çıkamayacağı. Bu seviyenin aşılması bir ralli başlayabileceği anlamı taşırken, 0,28 dolar altında kalınması daha büyük düşüşleri beraberinde getirebilir.

Bunların yanı sıra Japon yatırımcıların XRP yatırımlarında büyük düşüşler olduğu ve Bitcoin’e yöneldikleri yönünde bulgular ortaya çıkmıştı. Eğer yatırımcılar BTC’ye yöneldiyse lider kriptonun fiyatında artışlar görülmesi beklenebilir. XRP fiyatı ve BTC fiyatının korelasyon içinde hareket ettiği göz önünde bulundurulduğunda ise aslında olumsuz gibi görünen bu olayın XRP’yi de pozitif yönde etkileme olasılığı bulunuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.