reklamı kapat

Tarih Boyunca Yanılmayan Sinyalden Yeni Ethereum (ETH) Fiyat Belirtisi

Ethereum fiyatı bu indikatöre göre çok riskli bir bölgeye geldi.
19:57
31 Ağustos 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum’un fiyatı özellikle dün akşam saatlerinden beri ciddi bir artış trendine girdi. 420 dolardaki kritik direnç noktasını bile kırmayı başaran ETH/USD işlem çiftinin, tarih boyunca yanılmayan bir indikatöre göre yakında düşüş yaşayabileceği ifade ediliyor.

Tom Demark Sequential indikatörünü takip eden Telegram kanalından paylaşılan açıklamada, indikatörün “9” mum sinyali  verdiği belirtildi. 31 Ağustos tarihinin sabahında paylaşılan veri, Ethereum’un sert bir düşüş yaşayacağı anlamına geliyor.

ABD Dolarına karşı düşüş beklenen ETH fiyatının 433 dolara kadar çıkması ve kritik 433 dolar direncine denk gelmesi ise şüpheleri daha fazla arttırdı. Mart ayındaki tarihsel düşüş sonrasında “13” mum sinyali veren indikatör yatırımcılara alım hakkında yönlendirme yapmıştı.

ETH Fiyatı Hakkında Sert Uyarı

Bu sinyalin yanılmadığı ve 80 dolar olan ETH fiyatının 450 dolara çıktığının görülmesi, şimdi görülen düşüş sinyalinin etkisini de arttırdı. Ethereum bu yıl en fazla 450 dolar seviyesine kadar çıkmıştı ve şu an bu seviyenin sadece 20 dolar gerisinde. Eğer ETH fiyatı yeniden 450 dolara kadar çıkıp buradan düşüşe geçerse, bu indikatöre göre 405 doların altına kadar gerileyebilir.

Ethereum aslında ETH 2.0 güncellemesi için emin adımlarla ilerlerken görülen bu düşüş sinyali yatırımcıları korkutup ciddi bir FUD oluşmasına yol açabilir. Ethereum geliştiricilerinin karşılaştığı önemli bir sorunun da düşüşe katkı sağlayabileceği düşünülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.