reklamı kapat

Ethereum Şeytanın Bacağını Kırdı: Beklenen ETH Rekoru Geliyor Mu?

Ethereum fiyatının yükselişi yeni başlamış olabilir.
13:59
1 Eylül 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum, bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 472 dolardan işlem görüyor ve Pazartesi günü başlayan yükseliş ile yılın en yüksek seviyesindeki direnç noktasını kırmayı başardı.

ETH fiyatı daha önce 450 dolara kadar çıktıktan sonra sert bir düşüş yaşamış ve 410 dolara kadar gerilemişti. 470 dolardaki direnç noktasının özellikle bir hayli kritik olduğu ve bunun kırılması durumunda 500 doların geleceği ifade ediliyordu. Son 24 saat içerisinde %10,30 yükseliş elde eden ETH, kesinlikle boğa sezonuna girmiş gibi gözüküyor.

Ethereum 500 Dolara Yürüyor

Bitcoin fiyatı da 11.935 dolardan işlem görüyor ve piyasada genel bir yükseliş söz konusu. Buna ek olarak Ethereum ağı tabanlı DeFi projelerinden SUSHI’nin inanılmaz yükselişi ve 2 günde %1500 artması, gözleri hiç olmadığı kadar çok Ethereum ağına çekiyor.

Ethereum için uzmanların fiyat yorumları net bir şekilde 500 dolara işaret etmekte. Eğer ETH kısa vadede yani bu hafta içerisinde 500 dolara yaklaşır ve bunu kırarsa, kesinlikle beklenen altcoin rallisi başlayabilir. Ethereum ağı tabanlı DeFi borsalarından Uniswap’ın ticari hacim olarak Coinbase‘i bile geride bırakması aslında bu rallinin kaynağını gösteriyor.


Ethereum şu an tamamen DeFi projelerinin yükselişinden nemalanmakta. DeFi sektöründeki çılgın yükseliş devam ettikçe Ethereum fiyatının da benzer şekilde artması beklenebilir. Bunun en büyük dezavantajı ise ağdaki işlem ücretlerinin de artması gibi gözüküyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.