X

XRP Fiyatı: Ripple Başarısız Mı Oldu? Düşüş Derinleşecek Mi?

Ripple fiyatı büyük bir geri çekilmeye sahne oluyor.
09:13
26 Kasım 2020

XRP, son birkaç gün ve haftada şaşırtıcı bir şekilde en iyi performans gösteren altcoin’lerden biri oldu ve daha önce ölü kabul edilen kripto para birimi, sermaye girişleri hızlı bir şekilde arttığında büyük bir yükseliş yaşadı. Ek olarak XRP’nin fiyat hareketinin Ethereum (ETH) ve Bitcoin’e (BTC) bağlı olduğu da düşünülüyor. Ancak bazı analistler XRP’nin ciddi satış baskıları ile karşılaşabileceğini düşünüyor, nitekim bugün yaşanan düşüşler de bu durumu onaylıyor gibi görünüyor.

XRP Fiyatı

Piyasa hacmi bakımından en büyük üçüncü kripto para birimi olan Ripple (XRP), tüm piyasada yaşanan düşüşle birlikte geri çekilmeye başladı. Düşüş öncesinde 0,78 dolara kadar yükselen XRP’nin düşüşle birlikte 0,52 dolara kadar gerilediği görülüyor. Ancak bu noktada kripto para biriminin daha önceki düşük seviyesinin 0,23 dolar olduğunu ve şu anki fiyatla bile iyi bir seviyeye çıkmış olduğunu hatırlatmak gerekiyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Her ne kadar düşüşün etkisi ile bazı analistler daha alt seviyelerin görülebileceğini ifade etse de hem XRP’de hem diğer kripto paralarda hala boğaların kontrolde olduğu düşünülüyor. Eğer bu bir düzeltme hareketiyse ve sonrasında yükseliş devam ederse 1 dolara doğru bir hamle olabileceği ifade ediliyor.

Ripple’da Daha Büyük Düşüş İhtimali

Piyasanın popüler analistlerinden Chase_NL Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile XRP’nin 0,78 dolar bandından reddedildikten sonra momentumunu kaybetmiş olabileceğini dile getirdi. Ripple’ın başarısız olduğunu ve daha da düşebileceğini ifade eden analist, hala XRP yatırımı yapan kişilerin dikkatli olması gerektiğini dile getirdi.

Bunlara ek olarak önümüzdeki birkaç günün XRP ve altcoin piyasasının bundan sonra nereye yöneleceğine dair bazı ciddi bilgiler sağlaması bekleniyor. Ethereum ve Bitcoin hareketlerinin ise bu noktada oldukça önemli olduğu ifade ediliyor.

Piyasadaki Düşüş

Şu anda sadece Ripple’da değil genel olarak piyasada bir düşüş yaşanıyor ve bu geri çekilmelerin bir piyasa düzeltmesi olabileceği ifade ediliyor. Büyük artışların ardından şu an yaşandığı gibi gözle görülür geri çekilmeler yaşanabiliyor ve bu durum piyasa için sağlıklı kabul ediliyor.

Tabii ki bu noktada geri çekilmelerin bir seviyede durması gerektiğini ve sonrasında yeniden artışların başlaması gerektiğini de belirtmekte fayda var. Eğer düşüşler devam ederse düzeltme bir ayı piyasasına dönüşebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar