X


Worldpay Bitcoin ve Blockchain’e destek mi oluyor?

09:11
9 Kasım 2015
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Ödeme servis sağlayıcısı Worldpay Bitcoin ve Blockchain’e destek mi oluyor? Worldpay’in başkanı Chester Ritchie, bu sorunun cevabını Coindesk’e verdiği röportajda şöyle yanıtladı:

“Bitcoin ve blockchain teknolojisini kullanabilmek için bazı çalışmalar yapıyoruz. Bu konu için ortaklıklarımız da var.  Bitcoin, BitPay ve Coinbase gibi servis sağlayıcılarıyla büyük ve küçük işletmelerde ödeme yöntemi olarak kullanılmaya başlandı. Zamanla müşterilerin işletmecilere mobil ödeme olmadan ödeme yapmak istemiyorum diyeceğine ve Bitcoin’nin gelecekte diğer mobil ödeme seçenekleriyle (paypal gibi) eşit  düzeyde olacağına inanıyorum. Worldpay & Bitcoin  konusunda ki kişisel fikrim ise şöyle:

Bitcoin ve blockchain tekolojisinin, Worldpay iş modelinde değişiklik yapacağına ve Worldpay’ı daha da ileriye taşıyacağını düşünüyorum“.

Ritchie ayrıca blockchain teknolojisinin başka büyük fikirlerde de kullanılabileceğine inanıyor. Örneğin finans kurumları arasında paylaşılan muhasebe defterini yedeklemek için blockchain teknolojisine sıcak bakıyor. Başka bir projesi ise blockchain teknolojisini, e-ticaret sitelerinde müşterilerin verilerini saklamak ve işlem sürelerini kısaltmak için kullanmak.  Ritchie, zaman içerisinde blockchain tabanlı sistemlerin “finansal sistemin demokratikleşmesi” için kullanılacağını düşünüyor.

Bitcoin için Worldpay başka bir adım daha atıyor. Konuyla ilgili Amerika’da bulunan Georgia Teknoloji Enstitüsü ile bir ortaklık oluşturuldu. Yakın bir zamanda  Bitcoin ve Blockchain teknolojisi, özellikle ABD’de bulunan üniversitelerde öğrenci ödeme kartları için kontör yüklemesinde  kullanılacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER