f Worldcoin (WLD), 16 Milyon Adetten Fazla WLD Dağıttı: İlgi Artıyor! › COINTURK

Worldcoin (WLD), 16 Milyon Adetten Fazla WLD Dağıttı: İlgi Artıyor!

Özet

  • Worldcoin, retinasını taratan kullanıcılara ödül olarak kripto para dağıtmayı amaçlayan bir proje olarak dikkat çekiyor.

  • Worldcoin'in sadece küçük bir miktarının şu anda sirkülasyonda olması, analistlerin projenin geleceği hakkında net tahminlerde bulunmasını zorlaştırıyor.

  • Buna rağmen WLD kesinlikle gündemde olmayı başarıyor.

  • Piyasaya etkisi: nötr
19:40
15 Ağustos 2023

Kripto para sektörünün en dikkat çeken projelerinden birisi olarak görülen Worldcoin (WLD), bütün eleştirilere rağmen kesinlikle dikkat çekici bir büyüme elde etmeye devam ediyor. 16 milyonun üzerinde WLD dağıtılan projede milyonlarca insanın retinasını tarattığı görülüyor.

Worldcoin Dağıtımı Arttı

Analiz platformu Dune tarafından paylaşılan verilere bakıldığında, WLD kazanmak için retinasını taratanların cüzdan adreslerinin sayısının 520.000’i aştığı görülüyor. Bu da aslında her kişinin ortalama 56 dolarlık bir kazanç elde ettiğini gösteriyor. Söz konusu hesaplama, mevcut piyasa fiyatına göre yapılmıştır.

Dune tarafından paylaşılan verilere bakıldığında aslında artışın son zamanlarda ciddi şekilde kendini gösterdiği söylenebilir. Worldcoin’in token modeline bakıldığında 10 milyar adetlik toplam sirkülasyonun %1,25’inin sirkülasyonda olduğu da görülüyor. Bu tamamen 225 milyon dolarlık bir piyasa değeri anlamına geliyor.

Analistler çok düşük bir miktarı sirkülasyonda olan WLD için geleceğin belirsiz olduğunu ve sirkülasyonun büyük bir kısmının piyasaya sürülmesinden önce net tahminde bulunmanın zorlayıcı olacağını vurgulamakta. WLD,’nin kısıtlı sayıda piyasada olması bazıları için avantaj olsa da bazıları bunu dezavantaj olarak görüyor.

WLD, Tepki Çekiyor

2024’ün Temmuz ayı ortalarında ise 6,62 milyon adet WLD daha sirkülasyona girecek ve airdrop yoluyla WLD elde edenlerden farklı şekilde WLD dağıtımı yapılmış olacak. OpenAI CEO’su Sam Altman tarafından geliştirilen Worldcoin, dünyadaki herkesin retinasını tarayarak bunlara özel bir kimlik vermeyi hedefliyor. Worldcoin token da retinasını taratanlara verilen ödül olarak görülüyor. Retinasını taratanlar bunun karşılığında World ID isimli özel bir kimliğe erişiyor ve aslında isim veya soy isim gibi bilgiler olmadan çeşitli yerlerde doğrulama yapabiliyor. Bunun aslında Worldcoin’in temel felsefesi olduğunu söylemek mümkün.

Tabii ki bu felsefe birçok kişiden tepki çekti ve biyometrik veri klasmanında görülen retina taraması birçok kişi tarafından verilemeyecek kadar değerli olarak değerlendirildi. WLD ise dağıtımlara ve doğrulamalara son hız devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI