X


Weiss Ratings EOS’un Notunu Yine Düşürdü!

EOS'un notu yeniden düşürüldü!
20:00
7 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Uluslararası derecelendirme kurumu Weiss‘in kripto para birimlerine özel iştiraki, Cuma günü yaptığı bir güncelleme ile EOS‘un notunu bir kere daha düşürdüğünü ilan etti.

EOS’un Notu C-‘ye Geriledi!

Dünyanın en büyük ICO’su ile tarihe geçen Block.one’ın projesi olan EOS, Weiss Crypto Ratings’in ifadesine göre merkeziyetsiz olma konusunda başarısızlığa uğradı. Weiss, en çok EOS token’ine sahip top 100 kişinin ağdaki oylama gücünün yaklaşık yüzde 68’ini ele geçirdiğini ve bunun merkeziyetsizliği tamamen ortadan kaldırdığını belirten Weiss, toplam piyasa değerine göre en büyük yedinci kripto paranın notunu B’den C-‘ye düşürdü.

EOS ise bu yazının kaleme alındığı an itibariyle yüzde 2’lik bir artışa sahip ve not düşürülmesinden pek etkilenmiş gibi gözükmüyor. EOS bundan önce Haziran ayında da Weiss tarafından eleştirilmiş ve notu düşürülmüştü. Aslında EOS’un merkeziyetsizliği arkasındaki Block.one’ın gücü ve EOS Blok Üretici’lerinin sahip olduğu token miktarı nedeniyle hep eleştirildi ve hala da eleştiri almaya devam ediyor.

EOS projesi hakkında daha fazla bilgi almak için bu haberi okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar