reklamı kapat

Waves Ve Abbys Ortaklığa Vardıklarını Açıkladı

İki platform dijital oyun endüstrisinde Blockchain teknolojisinin kullanımı amacıyla ortaklığa vardıklarını açıkladı...
16:00
6 Eylül 2019

Yapılan son açıklamalara göre, açık kaynaklı Blockchain platformu Waves ve Blockchain oyun dağıtım platformu Abyss birlikte, dijital ürünler ve oyun içi öğeler içeren Blockchain tabanlı bir piyasa açacaklarını duyurdu.

5 Eylül’de yayınlanan bir blog yazısına göre Abbys, piyasada satılan mallar ve oyun içi eşyaların Blockchain destekli bir platform olan Waves üzerinden geliştirilmesi ve satışının gerçekleşmesi için ortaklığa vardıklarını açıkladı. Bu pazar, kullanıcıların Abyss Token ile eşya satın almalarını ve diğer kullanıcılara satmalarına imkan sağlayacak.

Waves Blockchain’i ve Token’lar

Abyss Tokens’ın Waves Blockchain ile entegrasyonu, oyun geliştiricilerin Abyss Token operasyonlarını doğrudan Waves tabanlı oyunlarına dahil etmelerini sağlayacak. Gelişme hakkında yorum yapan Waves Platform’un kurucusu ve CEO’su Sasha Ivanov şunları dile getirdi:

100 milyar dolarlık oyun sektörünün potansiyelini, mevcut oyun mekaniği ve eşya ticareti ile mükemmel bir şekilde uyum sağlayacak Blockchain için büyük bir kullanım örneği olarak görüyoruz. Oyun endüstrisinin hevesli bir Blockchain alıcısı olacağına ve Abyss ile ortaklığın yaygın şekilde kullanılmasını sağlayacağına inanıyoruz.

İlk Ortaklıklar

Bu bahar, Abyss, platformdaki geliştiricilerin Unreal Engine Geliştiriciler Ağı‘na erişmesini sağlamak için Epic Games ile bir ortaklık yaptığını açıklamıştı. O dönemde Cointelegraph’a gelen mail’de yapılan açıklamalarda şu ifadeler kullanılmıştı:

Bu program, Abyss platformuna daha fazla oyun stüdyosu çekmeyi ve Unreal Engine geliştiricilerinin kripto para alımını benimseme konusunda desteklemeyi amaçlıyor. Daha spesifik olarak, hem oyun hem de oyun içi satın alımlar için ABYSS token’larını yasal ve kullanımı kolay bir şekilde kabul edebilecekler.

Waves platformu ilk olarak Ekim 2018’de oyun dünyasına adım attığını açıklamıştı. Konuyla ilgili detayları burada sizlerle paylaşmıştık…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun


    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.