X

Visa ve BNP Paribas Gibi Önemli Kurumlar Bir Start-Up’a Destek Verdi

Londra merkezli bir para birimi start-up’ı olan Currencycloud büyük firmalardan ciddi destek aldı.
17:00
27 Ocak 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ödeme şirketlerine para transferi yapabilmeleri için araçlar ve API’ler (uygulama programlama arabirimleri) sağlayan Londra merkezli bir para birimi start-up’ı olan Currencycloud, E Serisi turunda 80 milyon dolar toplamayı başardı.

Önemli Kurumlar Destek Verdi

Yapılan açıklamalara göre fon toplama turu Japon finansal hizmetler devi SBI Grup, Visa, Dünya Bankası Grubu’nun Uluslararası Finans Kurumu, BNP Paribas ve Tayland’ın en eski bankası Siam Ticaret Bankası dahil olmak üzere önemli yatırımcılar tarafından desteklendi. Taze sermaye ile Currencycloud, ödeme yöntemlerini genişletmeyi ve özellikle Asya’da işini büyütmeyi hedefliyor.

2012 yılında kurulan Currencycloud, sınır ötesi ödemeler konusunda 50 milyar doların üzerinde ödeme yaptığını iddia ediyor ve Monzo, Starling Bank, Revolut ve yeni katılan Visa gibi bazı büyük bankacılık ve fintech müşterilerinin kendileriyle çalışmasından dolayı gurur duyduğunu ifade ediyor.

Bunun yanında Visa’nın mali işlem sorumlusu Colleen Ostrowski’nin Currencycloud’un yönetim kuruluna katıldığı yapılan açıklamalarda arasında yer alıyor. Konuyla ilgili açıklamalar yapan Ostrowski, “Currencycloud, geleceğin platformlarının dünya çapında parayı hareket ettirme şeklini yeniden şekillendiriyor ve şirketin sınır ötesi ödemeler endüstrisinde daha fazla yenilik getirmesi için büyük bir potansiyeli var.” ifadelerini kullanıyor.

Dünya Bankası’na göre, küresel döviz piyasası yaklaşık 689 milyar dolar değerinde bulunuyor. Bankalar arasında en büyük beş havale piyasasının ise Hindistan, Çin, Meksika, Filipinler ve Mısır‘da olduğu ifade ediliyor.

Kaynak: The Block

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar