reklamı kapat

Vesa Kivinen: “Kripto Sanatı Parabolik Potansiyele Sahip”

Sanatçı Vesa Kivinen’e göre kriptolarla birlikte kripto sanat da büyük bir potansiyele sahip. 
10:00
30 Nisan 2020

Cointelegraph’un haberine göre Virtual Blockchain Week’te konuşan Art For Crypto‘nun yaratıcısı Vesa Kivinen, kripto sanatının diğer dijital varlıklara yapılan yatırımlar kadar iyi bir yatırım olabileceğini öne sürdü. Kripto sanatının felsefi faydaları konusunda heyecanla övünen Kivinen, olayın “iş” kısmından şu sözlerle bahsetti:

Dijital sanat ilk zamanlardaki Bitcoin ile çok büyük benzerlikler taşıyor. 10 kata, 100 kata ve 1000 kata çıkmak için bir fırsat bu. Kriptoların eşsiz sınırlı arz özelliği şimdi kripto sanatında devam ediyor.

Kripto Sanat

Kivinen, yüksek çözünürlüklü dijital sanat eserlerine ek olarak Virtual Blockchain Week sırasında arkasında asılı duran ve “Red Eye” adını verdiği ve hipnoz etkisi yaratan tablo gibi resimlerin üç ayrı tuval parçasının kopyasını oluşturuyor. Bununla birlikte Kivinen tablolarını 1 BTC’ye satıyor. Ancak sanatçı yaptığı açıklamada fiyatların şu an için BTC’deki artıştan etkilenmeyeceğini belirtti.

Hiç kimsenin Bitocin’lerinden ayrılmak istemediğini belirten Kivinen, kripto sanatına yatırım yapmanın “parabolik olma potansiyeline sahip” bir varlığa yatırım yapma şansı tanıyacağını dile getirdi. Kivinen konuyla ilgili açıklamalarında, “Ona bütünsel bir bakış açısıyla yaklaşmak zorundasınız ki bu aynı zamanda bir yatırım… Hiç kimse bir Bitcoin’den daha azıyla eserleri parçalarına ayıramaz. Bu delilik olur. En iyi ihtimalle daha sonra satmanız halinde, tablo için 10 BTC alabilirsiniz.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan yarılanmaya bağlı olarak gerçekleşmesi beklenen BTC boğa koşusu, Kivinen’e göre on kat daha fazla insanı kripto topluluğuna ve kripto sanatına getirme potansiyeline sahip olacak.

Bunların yanında iki yıl önce Sanatçı Andy Bauch da farklı bir yöntem denemiş ve Lego’yu andıran resimlerinin içine soyut kodlar gizlemişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.