Bitcoin Yine Yılın En Çok Kazandıran Varlığı Oldu!

Bitcoin'in yıllık fiyat grafiği dudak uçuklatıyor.
11:00
30 Nisan 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 12 Mart tarihinde yaşadığı düşüş ile bütün eleştirmenlerin diline düşse de son 2 gündür yaşanan gelişmeler herkesi susturmaya yetecek gibi gözüküyor. Bitcoin, 29 Nisan tarihinde başlayan rallisinin sonunda bugün itibariyle 9.500 dolara kadar ulaştı ve 2020 yılında en çok kazandıran varlık oldu.

Bitcoin Yılın En Çok Kazandıranı!

Ünlü kripto para yatırımcısı ve Altana Digital Currency’nin CIO’su Alistair Milne, yılın başından bu tarihe kadar olan varlık performanslarını sıraladığı gönderisinde BTC’nin %27, altının %13, Nasdaq’ın %3, Euro’nun %-3, S&P 500’ün %-8,3 ve petrolün ise %-78 getiriye sahip olduğunu belirtti.

Her zaman volatilitesi ve sert fiyat düşüşleri ile gündemde olan BTC’nin hem fiyat açısından hem de stabilite açısından petrolü geride bırakmış olması da oldukça büyük bir başarı. Eğer lider kripto para birimi yeniden 7.707 dolar seviyesine kadar gerilemezse 7 hafta üst üste yeşil bir kapanış görmüş olacağız. Bu durum en son gerçekleştiğinde BTC 2019 yılının ikinci çeyreğinde inanılmaz bir ralliye çıkmış ve 14.000 dolara kadar durdurulamamıştı.

Herkes BTC’nin yükselişinin arkasında bir sebep beklese de aslında bunun FOMO etkisiyle ve biraz balinaların ittirmesiyle gerçekleştiği tahmin ediliyor. BitMEX kripto para borsasının CEO’su Arthur Hayes ise bunun FED’in faiz kararı yüzünden yükselişe geçtiğini belirtti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar