Venezuela Bitcoin Madencilerini Korkutmaya Çalışıyor!

Özet

  • Venezuela Bitcoin (BTC) madencilerini korkutmayı planlıyor.
12:00
28 Temmuz 2019

Venezuela uzun bir süredir kripto para birimleri ile yaşadığı sıkıntılar ve konularla gündeme geldi ve hala da gelmeye devam ediyor. Enflasyon ile boğuşan ülkenin vatandaşları ekonomik özgürlüklerini devam ettirebilmek ve paralarının değer kaybetmesini engellemek için ülkenin itibari para birimi yerine Bitcoin (BTC) veya Dash (DASH) gibi kripto para birimlerine yönelmeye başladı ve bu da BTC’nin inanılmaz bir yerel popülerliğe ulaşmasına yol açtı.

Hükümet Bitcoin Madenciliğine Savaş Açtı

Bunun yanı sıra kendi petrol destekli kripto para birimini de piyasaya süren Venezuela ne yazık ki aradığı ilgiyi bulamadı ve buna rağmen Petro’nun kullanımı ile tanınırlığını arttırmak için elinden geleni yapmakta.

Juan Blanco isimli bir Venezuelalı Bitcoin madencisi sosyal medyada yaptığı önemli açıklamalarda Venezuela’nın ‘korkutma taktikleri’ ile kendisine madenciliği bıraktırmaya çalıştığını dile getirdi.

Blanco’nun iddiasına göre hükümet defalarca kendisinin madencilik ekipmanlarını almaya çalıştı ve bunun yanı sıra kazandığı BTC’leri bile çalmayı denediler. Bitcoin madenciliği ülke içerisinde tamamen yasal olduğundan yetkililer de direkt olarak buna el koymakta güçlük çekiyor. Blanco daha önce de kendisine kripto para madenciliği yaptığı için çok fazla sıkıntılar çıkartıldığını ve bunlara karşı duracağını belirtmekte.

Venezuela Rekor Üzerine Rekor Kırıyor

Ülke Bitcoin madenciliğine olan bu kötü tavra rağmen hacim konusunda rekor üzerine rekor kırmayı sürdürüyor. Venezuela geçtiğimiz hafta Bitcoin alımı için harcanan bolivar konusunda tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar