X


Uzman Analist Michael Van De Poppe, Bitcoin Fiyat Performansını Değerlendirdi: Düşüş Sürecek Mi?

Kripto para piyasasının amiral gemisi, 53.600 dolarlık alana gerileyerek önemli bir sınav geçirdi.
23:40
27 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Mevcut piyasa düzeltmesi, Korku ve Açgözlülük Endeksi‘nde tekrar aşırı korku bölgesine girilmesine yol açtı. Lider Bitcoin son 48 saat içerisindeki performansı ile 7 Eylül’den bu yana en düşük seviyesinde yer alıyor. 26 Kasım, ayıların tüm pazar üzerinde açıkça üstün olduğu çalkantılı bir dönem geçirdi.

Bitcoin Neden Düştü

Kripto para piyasasının amiral gemisi, 53.600 dolarlık alana gerileyerek önemli bir sınav geçirdi. Uzman analistlerin yorumlarına göre uzun vadeli tahminler sağlıklı görünüyor. Popüler kripto stratejisti Michael van de Poppe, olası senaryoları ele almak için Youtube kanalında konuştu.

Poppe, lider kripto para Bitcoin‘in daha fazla kilitleme ve döngüsel düzeltme ile ilgili endişelerin bir kombinasyonundan geçtiğini aktardı. Avrupa ve ABD’deki hisse senedi piyasaları kırmızıya büründü. Potansiyel COVID karantinalarından kaynaklanan korkular piyasaları kana buladı.

Hollandalı yatırımcıya göre olası bir sokağa çıkma yasağının gerçek etkisi henüz görülmedi. Ancak şimdilik doğal ve sağlıklı bir düzeltme hareketi kaydedildi. Grafikte görüldüğü üzere Bitcoin‘e benzer bir gerileme hisse senedi piyasasında görüldü. Bu bağlamda Poppe şunları kaydetti: “Sonunda anladık ve dolar güç gösterdiğinde hisse senetlerinin biraz acı çekmesi mantıklı olurdu. Bitcoin bu düzeltmeyi zaten görüyor. Hisse senetleri geçtiğimiz hafta da aynı şeyi yaptı.

Kripto Uzmanının Yorumları

Uzman analist, Bitcoin‘in hali hazırdaki performansını değerlendirdi: “Bitcoin’deki düşüşün nedeni, gerçekleşen makroekonomi nedeniyle olduğuna inanıyorum. Ancak bundan bağımsız olarak piyasaların bu aşamada ayı piyasasına dönmeyeceğine çok eminim.”

Van de Poppe’ye göre daha geniş bir perspektiften bakıldığında hala yükseliş eğilimi sinyalleri bulunuyor. Bitcoin, S2F modelinin yaratıcısı PlanB’nin tahminlerini ıskaladı. PlanB bu ayın sonu için 98.000 dolarlık bir öngörüde bulunmuştu. Poppe, şu anda piyasalar söz konusu olduğunda oldukça farklı bir ortamda olduğuna inanıyor. Son olarak ise Poppe, Bitcoin’den olası bir 48.000 dolar hareketi bekliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar