X


Tesla Yönetim Kurulu Üyesi Kimbal Musk: “Web3 100 Milyar Dolarlık Fonun Kilidi Açabilir”

Kimbal Musk, Web3 ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
22:16
27 Kasım 2021

Tesla ve SpaceX yönetim kurulu üyesi Kimbal Musk, Web3 değerlerinin ve uygulamalarının hayırseverlik adına çok faydalı olabileceğine oldukça emin. Kimbal Musk, Web3 ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Kimbal Musk’tan İlgi Çekici Yorum

Milyarder girişimci Elon Musk’ın kardeşi Kimbal Musk, Web3 uygulamasının hayırseverlik segmenti için on iki haneli fonların kilidini açabileceğini belirtti. Musk, yılda sadece Amerika’da 100.000.000.000 dolarlık fonun bu alanda kullanılabileceğine inanıyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bu dudak uçuklatan rakam, diğer ülkelerin yanı sıra sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde bu alandaki para hacmine eklenebilir. Merkezsiz araçları hayır kurumlarına getirmek, kaynak verimliliğini önemli ölçüde artırabilir. Yani Web3 araçları, trend küresinden bürokrasinin gereksiz unsurlarını silebilir.

Kimbal Musk, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada kullanıcıların ilgisini çekerken bazı yorumcular Web3 araçlarının hayırseverlikten yalnızca bürokrasiyi değil yolsuzluğu da ortadan kaldırılabileceğini ekledi.

Kripto ve Hayır Kurumları

2021 yılı itibarıyla çok sayıda hayır kurumu bir şekilde Web3 araçlarını kullanma girişimlerini sürdürüyor. Tipik olarak büyük hayır kurumları, ödeme araçları olarak ana akım kripto paraları benimsiyor. Daha önce medyaya yansıdığı üzere DeFi projesi Munch, The Giving Block yardım kuruluşu için 200 kâr amacı gütmeyen kuruluştan oluşma amaca yönelik bir platform oluşturdu.

Bununla birlikte birçok NFT ürünü hayır amaçlı organizasyonlar olarak düzenleniyor. Binance ve Tron destekli APENFT, çevreci yardım kuruluşlarını One Tree Planted ve Koala Clancy Foundation’ı desteklemek için Charity Mystery Box etkinliğine ev sahipliği yapmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar