X


Ünlü Milyarder ve Ellen DeGeneres Arasında Dogecoin (DOGE) Tartışması

DOGE yine çok konuşuldu.
07:51
28 Nisan 2021

Dogecoin (DOGE) belki de şu sıralar ABD’de lider kripto para birimi Bitcoin’den (BTC) çok daha fazla konuşulmakta. Dallas Mavericks ekibinin sahibi olan Mark Cuban ise bunun daha fazla kullanılması için elinden geleni ardına koymuyor gibi gözüküyor.

Mark Cuban, DOGE’un Peşini Bırakmıyor

Milyarder girişimci ve iş adamı, NBA’ni en büyük ekiplerinden birisi olan Mavericks’in DOGE ödemelerini kabul edeceğini geçtiğimiz ay açıklamıştı. Bunun öncesinde de DOGE fiyatının 1 dolara kadar çıkacağını ve 1 dolar görünene kadar satış yapmayacağını belirten Mark Cuban, gerçekten de bunun için uğraştığını kanıtladı.

ABD’nin en ünlü sunucularından birisi olan Ellen Degeneres ile sanal bir röportaj gerçekleştiren Cuban, burada da DOGE‘u ön plana çıkartmaya çalıştı. Cuban, DOGE’un bir şaka olarak başlamış olabileceğini ancak artık dijital para olma yolunda ilerlediğini belirterek, Degeneres’ın da bunu ödeme yöntemi olarak kullanması gerektiğini vurguladı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ellen DeGeneres de DOGE Kullanabilir

Ellen Degeneres çeşitli ürünleri Ellen Shop isimli mağazasından satıyor ve Cuban’a göre buradan da DOGE ödemeleri kabul edilebilir. DOGE ile birçok şeyin satılabileceğini belirten Mark Cuban, Ellen gibi bir ismin bu fırsatı kaçırmaması gerektiğini de vurguladı. Ellen Degeneres ise “bunu kesinlikle yapacağız” ifadesi ile olumlu yanıt verdi ve DOGE hakkında daha fazla şey öğrenmek istediğini vurguladı.

İlgili röportaj Ellen DeGeneres’in Twitter profilinden de yayınlandı. Cuban açıklamasının devamında aslında DOGE’un dünyanın en iyi yatırımı olduğunu söylemeyeceğini, buna rağmen bunun bir piyango bileti almakla kıyaslanamayacak kadar güvenli olduğunu vurguladı. Kripto paraları anlamak için de DOGE alınabileceğini ifade eden Cuban, milyonların dikkatini çekmiş olabilir.

DOGE Ödemeleri, Ekstra Kazandırdı

Mark Cuban’ın ekibi DOGE ödemeleri kabul ettikten sonra 122.000 DOGE ile ödeme aldı ve almaya da devam ediyor. Kısa sürede %500 yükseliş elde eden DOGE ise bu ödemelerin değerinin ilk başta yapılan miktardan en az 5 kat daha fazla olmasını sağladı.

Daha fazla kurum DOGE ödemesi kabul etmeye başlasa da fiyatın inanılmaz volatil olması bunun ödeme aracı olarak çok da güvenli olmamasına yol açıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar