reklamı kapat

Ünlü CEO Uyardı: Bitcoin Hala 3.000 Dolara İnebilir!

Civic CEO'su Vinny Lingham, Bitcoin eski dip seviyesine yeniden inebileceğini dile getirdi.
10:00
9 Haziran 2019

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), Nisan ayında başladığı ralliyi Mayıs ayında rekor bir seviyede tamamladı ve yeniden ufak çaplı bir düşüş yaşamadan önce 9.000 doları gördü.

Kripto para piyasası da BTC’nin bu yükselişi ile ciddi bir hareketlenme yaşadı ancak birçok yatırımcı hala piyasanın yönü konusunda net bir görüşe sahip değil. Blockchain firması Civic’in CEO’su Vinny Lingham, CNBC’nin ünlü ismi Ran NeuNer ile yaptığı bir röportajda Bitcoin’in hareketini yorumladı ve yatırımcılara yükseliş veya düşüş yönünde yön göstermeye çalıştı. Lingham, Bitcoin’in yakın zamanda yaşadığı yükselişe ”inanmadığını” ve Bitcoin’in tekrardan 6.200 dolara inip burada bir süre konsolide olmasını bekleyeceğini ifade etti.

”Eğer ayı piyasası döngülerine ve Bitcoin’e bakacak olursanız, genellikle dibin bulunmasının 2 kat bir yükseliş ile devam ettiğini görürsünüz. Bugüne kadar gördüğümüz dip seviye 3.100 dolardı ve bu sebeple 6.200 dolar aslında boğa piyasasının başladığı veya ayı piyasasının bittiği nokta olarak görülebilir.”

Bitcoin Hala  3.000 Dolara İnebilir

CEO, ayı piyasasının resmen bitmemiş olabileceğini iddia ettikten sonra, Bitcoin’in bir anda 3.000 dolara kadar düşebileceğini de öne sürdü. Lingham bunun yanı sıra tehlikeli  bir noktaya değindi ve Bitcoin’in tarihsel grafiklerine göre fiyatın ikiye katlanması sonrası olayların değişebileceğini ve Bitcoin’in sürpriz bir yükseliş sonrası bir o kadar sürpriz bir düşüş daha yaşayabileceğini vurguladı.

”İki kritik seviye var ve bunlar daha önceki sözde dip seviye olan ve kırılan 5.700 ile, gerçek dip seviye olan 3.100 doların iki kat yükseği olan 6.200 dolar. 6.200 doları aştığımızda bence Bitcoin’in önü açık olacak.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun