X


Ünlü Bitcoin (BTC) Düşmanının Başı Dertte!

Peter Schiff'in bankası kara para mı aklıyor?
21:22
18 Ekim 2020

Peter Schiff, ünlü bir altın yatırımcısı olmanın yanı sıra lider kripto para birimi Bitcoin’e (BTC) karşı dile getirdiği eleştirileri ile de tanınmakta. Euro Pacific Bank kurucu ortağı Peter Schiff bulduğu her fırsatta BTC karşıtı açıklamalarda bulunsa ve bunun suçlulara araç olduğunu belirtse de dün banka ile oldukça ilginç bir olay ortaya çıktı.

Avustralya merkezli medya kaynağı The Age tarafından aktarılan bilgilere göre Schiff’in ortaklarından olduğu Euro Pacific Bank yüklü miktarda kara para aklamış olabilir. Schiff’in, hem Avustralya içerisinde faaliyet gösteren hem de dünya çapında etkili olan suç örgütlerine yardım ve yataklık ettiği ifade ediliyor.

Schiff’in Bankasına Soruşturma!

The Age tarafından aktarılan bilgilere göre kolluk kuvvetleri ve vergi kurumları Euro Pacific Bank’e karşı soruşturma başlattı. Olay tahmin edileceği gibi Twitter’da büyük yankı uyandırdı ve şu an herkes ikinci bir Deutsche Bank vakasının ortaya çıkabileceğini düşünüyor.

Birçok BTC düşmanı lider kripto para biriminin kara para aklamak için kullanıldığını ve suçlulara hizmet ettiğini ifade etse de Deutsche Bank’in milyarlarca dolar aklamış olması haberi, birçok eleştirmeni ters köşeye yatırmıştı.

Şimdi de Bitcoin düşmanı Schiff‘in benzer bir kader yaşaması, aslında lider kripto para biriminin üstünlüğünü ortaya koymakta.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar