reklamı kapat

Twitter’ı Hackleyen Gencin Cüzdanından Yüzlerce Bitcoin Çıktı!

Twitter saldırganı Clark'ın gizli bakiyesi ortaya çıktı.
20:11
2 Ağustos 2020

The Tampa Bay Times isimli haber kaynağının aktardığı bilgilere göre, Twitter’ın hacklenmesi olayından sorumlu tutulan ve bu konuda tutuklanan Florida sakini Graham Ivan Clark’ın sanıldığından da zengin olduğu ortaya çıktı. Clark’ın avukatı tarafından beyan edilen açıklamaya göre saldırganın hesabında 3 milyon dolardan fazla Bitcoin bulunuyor.

Twitter Saldırganının Milyonlarca Dolarlık Bitcoin’i Var

Söz konusu Bitcoin bakiyesinin ise Twitter’a yapılan ve 130’dan fazla hesabın çalınarak Bitcoin dolandırıcılığı yapılmasından bağımsız olarak kazanıldığı ve tamamen meşru olduğu iddia ediliyor.

Clark’ın söz konusu Twitter saldırısında Elon Musk, Bill Gates, Joe Biden ve teknoloji sektörünün diğer önde gelen isimlerinin hesaplarını ele geçirdiği ve bunu tamamen Twitter sistemini geçerek yaptığı biliniyor. Barack Obama ve Joe Biden gibi isimlerin hesaplarının ele geçirilmesi ise Gizli Servis ve FBI’ı harekete geçirmişti.

Clark’ın iki suç ortağının daha olduğu ancak bütün planının kendi başının altından çıktığı ifade ediliyor. Olay başlamasından olayın bittiği ana kadar 117.000 dolarlık Bitcoin toplandığı ve bunların anında aklandığı biliniyor. Clark’ın kefaletle serbest bırakılması için gereken bedelin ise 725.000 dolar olduğu belirlendi.

Twitter’daki Bitcoin saldırısını gerçekleştiren Clark’ın 18 yaşın altında olmasına rağmen 30’dan fazla suç kaydının olmasından dolayı kendisinin bir yetişkin gibi yargılanacağı belirtildi. Eğer Clark sahip olduğu 3 milyon dolarlık BTC bakiyesini kullanabilirse bakiyesini ödemesi bile mümkün olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.