X


Twitch Kurucusu’nun Web3 Oyununa Önemli Destek!

Twitch'in kurucu ortağı Kevin Lin, blockchain teknolojisi ve NFT içerikli Web3 oyun platformuna desteklere dair açıklamalarda bulundu.
15:00
17 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Twitch kurucu ortağı Kevin Lin tarafından kurulan Web3 oyun ve eğlence şirketi Metatheory, Pazartesi günü A Serisi finansman turunda 24 milyon dolar topladı. Yapılan açıklamalara göre Web3 odaklı risk sermayesi firmalarının önderlik ettiği finansman turunda toplanan miktar, 2022’nin sonlarına kullanıcı ile buluşması planlanan bir play-to-earn platformu ve NFT’lerde kullanılacağı duyuruldu.

Birçok Girişim Firması Destekledi

Bununla birlikte kripto para sermaye girişim şirketi Andreessen Horowitz (a16z) tarafından yönetilen finansman turunun, FTX’in kripto para girişim kolu FTX Ventures, Pantera Capital ve diğer girişim firmalarının katılımıyla düzenlendiği ifade ediliyor.

Öte yandan Kevin Lin’in Twitch’ten ayrılmasından yaklaşık bir yıl sonra yani Kasım 2021 tarihinde, “Metatheory” oyun şirketini ve ayrıca “DuskBreakers” adlı bir blockchain oyununu yarattığı belirtiliyor.

Blockchain Teknolosinin Geleceği

Kevin Lin bu hafta yapmış olduğu açıklamasında bu ifadelere yer verdi:

“Sürükleyici dijital deneyimler oluşturmak her zaman benim için bir tutku olmuştur ve sektörde bir sonraki adımı keşfetmek için, Twitch’ten ayrıldıktan sonra blockchain teknolojisinin daha fazla olanağa kapı açacağına ve oyun sektörünün çok daha ileri seviyelere geleceğini düşünüyorum.”

Bunlara ek olarak DuskBreakers’ın, Twitch’teki eski baş illüstratör tarafından tasarlanan sanatla Aralık 2021’de piyasaya sürüldüğü ifade ediliyor. Yanı sıra bu Ethereum tabanlı oyunun ilk 10.000 non-fungible ( NFT ) için bir “play-to-mint ” modeli uyguladığı belirtiliyor. Bunlara ek olarak oyunda NFT almak isteyen kullanıcı, whitelist girişlerini doğrulama için arcade tipi bir oyun oynamak zorunda olduğu ifade ediliyor.

Bununla birlikte DuskBreakers ekibinin, faaliyetlerine devam etmek için çizgi romanlar ve animasyonlar yayımlamayı planladığı söyleniyor. Ayrıca oyun ve eğlence şirketi olan Metatheory, 2022’nin dördüncü çeyreğinde piyasaya sürülecek bir “play-to-earn” oyunu ile ek NFT’ler ve içerikler piyasaya sürmeyi hedeflediği belirtildi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar