X

Türk Analist Açıkladı: Saatler Sonra Ethereum ve UNI’de Önemli Değişimler Görülebilir

ETH ve UNI fiyatlarında sürpriz gelişme yaşanabilir.
15:01
16 Kasım 2020

Türkiye’nin tanınan kripto para analistlerinden ve uzmanlarından olan Fidelitas Lex, hem Ethereum (ETH) hem de Uniswap yatırımcılarını ilgilendiren önemli bir açıklama yaptı. Ethereum 2.0 duyurusu yapılmış olsa da 1 Aralık tarihinden 1 hafta öncesine kadar yeterli ETH stake edilmezse bu güncelleme yine ertelenebilir

Ethereum 2.0 ve UNI İçin Son Saatler

Fidelitas Lex ise önümüzdeki saatlerde ve yaklaşık olarak 17 Kasım gece 03.00 saati itibariyle Ethereum 2.0 ve UNI fiyat grafiğinde önemli değişimler yaşanabileceğini ifade etti. Fidelitas Lex’in böyle bir açıklama yapmasının arkasındaki sebep ise Uniswap merkeziyetsiz kripto para borsasının likidite havuzu kampanyasının sona erecek olması.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Uniswap kripto para borsası kendi kripto para birimi UNI’yi piyasaya sürdükten sonra buna yönelik bir kampanya düzenlemiş ve Uniswap’a ETH ile likidite sağlayanlara belirli oranda UNI vereceğini duyurmuştu. İlgili havuzlarda şu an için 2 milyondan fazla Ethereum’un kilitli olduğu görülüyor. Fidelitas Lex de kampanya sona erdiğinde ETH ve UNI fiyatlarının bununla ilgili sert değişimler yaşayabileceğini düşünüyor. Peki bu değişimlerin başında hangileri geliyor?

Ethereum 2.0 Stake Oranında Artış Görülebilir

Tanınan analist Ethereum 2.0’ye geçiş için yapılacak olan stake miktarında önemli bir değişim yaşanmasının şaşırtıcı olmayacağını vurguladı. Gerçekten de 2 milyon ETH’nin bir anda serbest kalması kesinlikle Ethereum 2.0 için yatırılan ETH miktarında sert bir artış getirebilir. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 95.520 ETH stake edildi ve %100 için 524.288 ETH’nin stake edilmesi gerekiyor.

Mevcut hesaplamalara ve görülen staking oranına göre ise Ethereum 2.0‘ye geçiş bir hafta ertelenebilir. Ancak kilidi açılan 2 milyon ETH’nin küçük bir kısmının bile buraya aktarılması, gerçek bir FOMO başlatıp staking oranına rekor getirebilir. Bunun yanı sıra söz konusu gelişmenin UNI/USDT fiyatı için de katkıları olduğu ifade edilmekte.

UNI İçin Satış Baskısı Bitecek

Yatırımcılar staking üzerinden elde ettikleri bedava UNI‘leri devamlı olarak satarak ciddi bir satış baskısı oluşturmaktaydı. Şimdi ise ETH staking kampanyası biteceği için protokol tarafından bedava UNI verilme devri de sonlanacak. UNI üzerindeki sert satış baskısının böyle son bulması ise fiyatta ciddi bir yükseliş yaşanmasını sağlayabilir.

Tabii ki bütün bunlar varsayımlara dayanıyor ve kripto para sektöründe kesin konuşmak  oldukça zor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar