X

Ethereum (ETH) Fiyatı İçin Her Şey Bu Seviyeye Bağlı

Ethereum fiyatı için kritik seviye görüldü.
13:41
16 Kasım 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH), 460 dolar ve 480 dolar dirençlerinin üstüne kadar yükseldikten sonra beklenmeyen bir düşüş ile sarsıldı.

Ethereum Fiyatı Düşüşe Geçti

ETH fiyatı tamamen kendi ağı ile ilgili bir gelişme sayesinde yükselirken, lider kripto para birimi Bitcoin ile ilgili bir gelişme nedeniyle düşüşe geçti. BTC/USD işlem çifti hafta sonu boyunca çok volatil bir tablo ortaya koydu ve BTC’nin her düşüşten sonra toparlanmasına altcoinler eşlik edemedi. Ethereum da bundan en çok etkilenen kripto paralardan birisi oldu ve önce 480 doları, daha sonra ise 460 doları kaybetti.

Tanınan bir kripto para analisti ise Ethereum fiyatı için çok kritik bir seviyeye dikkat çekerek bu seviyenin altına inilmesi durumunda birçok şeyin bitebileceğini vurguladı. Analist, ETH/USD grafiğine bakarak ETH’nin şu an için yükselen takoz formasyonunun altına kaydığını ifade etti. Haftalık grafikte ETH fiyatı hala iyi bir durumda olsa da analiste göre 433 dolar bir hayli önemli.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

ETH/USD Fiyatı İçin Kritik: 433 Dolar

Analist 1 haftalık kırılmanın ETH fiyatı 433 doların üzerinde kaldığı müddetçe çok bir sorun yaratmayacağını belirtse de Ethereum’un hala sıkıntı yaşamaya yatkın olduğunu ifade etti. ETH fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 452 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatteki kaybı gitgide büyümekte. Eğer Ethereum fiyatı yeniden 450 doların altına inerse gerçekten 433 dolar seviyesi görülebilir.

eth bitcoin

Kripto para analisti Rekt Capital, Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında aslında daha önceki yıllarda görülen bir duruma dikkat çekti. Bitcoin fiyatı ne zaman böyle dalgalı bir grafik çizse ilk olarak altcoinler sert düşüş yaşamakta. Şimdi de yeniden 16.000 doların üstüne çıkan BTC, altcoinleri sarsarak piyasa hakimiyetini daha fazla arttırmış oldu.

Ethereum 2.0 Her Şeyi Değiştirebilir

Eğer Ethereum fiyatı 433 dolar seviyesinin altına gerilerse uzun bir süre boyunca 460 doların üstünü göremeyebilir. Tabii ki Ethereum 2.0 hakkındaki gelişmeler de bir hayli önemli ve bununla ilgili olumlu bir haber her şeyi değiştirebilir.

Eğer 1 Aralık tarihinden önce Ethereum 2.0 için yeterince ETH stake edilirse, yatırımcıların ETH grafiğine bakış açısı da bir anda değişebilir ve ETH fiyatı yükselişe geçebilir. Tam tersi bir durum ise yeniden 300 dolar bandına işaret ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar