X

Tüm Aboneliklerin Tek Bir Platformdan Kontrolüne İzin Veren Proje: Revuto

Revuto, günümüzde önemli bir konu haline gelen uygulamaların abonelik yönetimini Blockchain ve DeFi ile birleştiriyor.
14:28
15 Mayıs 2021

Günümüzde pek çoğumuzun Netflix, ve Spotify gibi platformlara üyelikleri bulunuyor. Bu platformlar, aylık cüzi miktarlarda üyelik ücreti ödeyerek binlerce müzik, video, film, dizi ve podcast’e ulaşmamıza imkan tanıyor. Böylece eskiden olduğu gibi filmleri vizyonda takip etme, sinemada film izleme ya da bir sanatçının albümünü sadece sevdiğimiz birkaç karşı için satın alma zorunluluğumuz ortadan kalkıyor.

Ancak bu platformlar her ne kadar hemen hemen herkes için faydalı olsa ve pek çok avantajı bünyesinde barındırsa da bazı prosedürleri ortadan kaldırabilmiş değil. Buna ek olarak platform ödemelerini manuel olarak takip etmek isteyen kullanıcılar açısından da zaman zaman sorunlar yaşanabiliyor. Revuto da aslında tam olarak bu noktada işe dahil oluyor.

Revuto Nedir?

Blockchain üzerine kurulu olan Revuto platformu en basit anlamı ile kullanıcılarına üst düzey bir abonelik yönetim hizmeti sunuyor. Bir Avrupa Fintech girişimi olan Revuto, Blockchain’i, merkezsiz finansı (DeFi) ve abonelik yönetimini birleştiriyor. Böylece kullanıcılar basit bir şekilde sadece tek bir platformdan birçok üyeliğini takip edebiliyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Revuto’nun amacı, sadece abonelikler üzerinde tam kontrol elde edilmesini sağlamak değil aynı zamanda hem maddi olarak tasarrufu sağlamak hem de zamandan tasarrufu sağlamak olarak nitelendiriliyor.

Buna ek olarak Revuto ekosistemi tamamen Cardano Blockchain’i üzerine inşa edilecek üç ayrılmaz parçadan oluşuyor: Abonelik yönetim yazılımı olan Revuto dApp, yönetim ve yardımcı program token’ı olan REVU ve merkezsiz Revuto mikro kredilendirme ve ödünç alma platformu.

Revuto’nun Diğer Platformlardan Farkı

Yapılan açıklamalara göre Revuto, hem ekosistem büyümesi hem de benimseme yaklaşımında içe dönük bir yaklaşım yerine dışa dönük bir yaklaşım benimsiyor. Revuto’nun diğer platformlardan en büyük farkının da bu olduğu ifade ediliyor.

Bu noktada Revuto, gerçek dünya uygulamaları ile bir abonelik yönetimi çözümü oluşturmayı amaçlıyor. Dolayısıyla aslında Revuto’nun mevcut kripto kullanıcılarından oluşan niş bir kitleye hitap etmek yerine kripto paraların ana akım tarafından benimsenmesini hedeflediği ifade edilebilir.

Revuto’nun 3 Parçası

Revuto’nun ayrılmaz üç parçasından ilki olan Revuto dApp, Cardano Blockchain’i üzerine inşa edilen ilk dApp olduğu için önem taşıyor. Uygulama, kullanıcıların aboneliklerini tek bir panelden aktif olarak yönetmelerini sağlayan merkezi olmayan bir mobil uygulama olacak şekilde tasarlandı.

Kullanıcılar Revuto ile otomatik ödeme talimatları vermeden günü geldikçe abonelik ücretlerini ödeyebilir. Bu noktada Revuto kullanıcılarına abonelik ücretlerini erteleme ve durdurma imkanı da sunuyor. Dolayısıyla eğer Netflix aboneliğinizi iptal etmek isterseniz platformun websitesine gitmeden Revuto üzerinden hızlıca iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Buna ek olarak Revuto dApp ile kullanıcılar, çeşitli ödüller kazanma, geri ödeme alma ve kripto ile ödenen mikro kredilere başvurma fırsatına da sahip olacaklar. Yapılan açıklamalara göre mikro kredi özelliği kullanıcılara, likiditeye kolay erişim sağlayarak nakit akışlarını daha iyi yönetmelerine ve abonelik ödemelerini kaçırmamalarına olanak tanıyacak.

Öte yandan Revuto’nun Cardano Blockchain’ine özgü yardımcı program token’ı olan REVU’nun iki amacının olduğu belirtiliyor:

  • REVU, Revuto ekosistemi için stake etme yoluyla bir yönetişim token’ı olarak hizmet edecek.
  • REVU, Revuto’nun merkezi olmayan mikro kredi ve borç alma platformunda mikro krediler için teminat görevi görecek.

Token Satışı 18 Mayıs’ta

Revuto token satışı Cardano üzerinde 18 Mayıs 2021 tarihinde gerçekleştirilecek. Detaylar: crypto.revuto.com

Revuto platformunun lansmanının ardından REVU token’larının toplam arzı, 280.125.000 REVU token’ına sabitlenecek. Merkezsizliğin mümkün olan en üste düzeyde sağlanabilmesi için ise Revuto, REVU token’larını mümkün olduğu kadar çok Revuto kullanıcısına dağıtacak.

Buna ek olarak yapılan açıklamalara göre Revuto, REVU token’larının çok fazla sayıda kullanıcıya ulaşması için olabildiğince fazla borsa ile ortaklık kuracağını da belirtiyor. Ayrıca Revuto, kendi ERC-20 dönüştürücüsüyle kullanıcıların token’larını Uniswap gibi merkezi olmayan borsalarda takas etmelerini sağlamak için Ethereum ağında bulunan ERC-20 REVU token’ları da (wREVU) sunacak.

Son olarak Revuto’nun merkezsiz mikro kredilendirme ve borçlanma platformu,  REVU token sahiplerine EURR stablecoin cinsinden küçük krediler şeklinde likiditeye hızlı ve kolay erişim sunmayı hedefliyor. Böylece REVU token sahipleri, REVU varlıklarını ellerinden çıkarmadan abonelik ödemelerini zamanında yapmaya devam edebilecek. Bu da kullanıcılara REVU token’larını uzun süre ellerinde tutmalarında ve nakitleri olmasa bile abonelik ödemelerini yapabilmelerine imkan tanıyacak.

Tüm bunlara ek olarak Revuto referans programı ile de REVU token’larının kazanılmasına imkan tanıyor.

Sonuç

Günümüzde her alanda olduğu gibi eğlence sektöründe de merkezsizliğe gidiliyor ve bu noktada Revuto’nun hizmetlerinin oldukça önemli olduğu görülüyor. Revuto, yalnızca aboneliklerin tek bir panelden kontrolüne izin vermekle kalmayacak aynı zamanda abonelikler üzerinde tam kontrol sağlanmasına da imkan tanıyacak.

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. CoinTürk, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. CoinTürk, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar