X

The Sandbox Kurucu Ortağından “Metaverse” Yorumu: Küresel Ekonomiye Nasıl Bir Etkisi Olacak?

Metaverse kavramı hakkındaki fikirlerini paylaşan The Sanbox'ın kurucu ortağı, Metaverse ekosisteminin küresel ekonomiyle olası etkilerini değerlendirdi.
10:50
11 Mart 2022
Türkiye'nin Önde Gelen Teknoloji Üreticisinden Önemli Adımı! Metaverse Mağazasını Duyurdu
Okuma Süresi: 2 Dakika

Blockchain tabanlı play-to-earn oyun platformu The Sanbox’ın kurucu ortağı ve COO’su Sebastian Borget, son aylarda sıkça konuşulan ve tartışılan Metaverse kavramına ilişkin fikirlerini aktararak Metaverse ekosisteminin küresel ekonomiye olası etkilerinden bahsetti.

The Sanbox’ın Kurucu Ortağından Metaverse Yorumu

Son zamanlarda oldukça büyük bir popülarite kazanan blockchain tabanlı play-to-earn oyun platformu The Sandbox‘ın kurucu ortağı Sebastian Borget, Metaverse ekosisteminin hızla genişlemesine neden olabileceğini savundu.

Borget, konuya ilişkin ifadelerinde şu sözlere yer verdi:

“Web 3.0 ve Metaverse, kendi deneyimlerimizi seçebileceğimiz yeni paralel evrenler yaratarak, herkesin kendi insani hayal gücünün bir kaşifi olmasını sağlıyor. Metaverse ekosistemi, belki de küresel ekonominin hızla genişlemesine neden olacaktır.”

Tekstil Sektörü de Metaverse'e Dahil Oldu! Türk Tekstilciler'den Önemli Hamle

Metaverse Ekosistemi Büyüyor

Metaverse, Meta’nın (eski adı ile Facebook) isim değişikliğine giderek yeniden markalaşması ile birlikte büyük bir popülarite kazandı. Çok sayıda dev kurumsal şirket, bu alanda çeşitli çalışmaları yürütmeye başladı. Meta bu alana oldukça yüksek miktarlarda fonlar ayırırken, JP Morgan ise Metaverse’ü 1 trilyon dolarlık fırsat olarak nitelendirdi ve Decentrland platformunda bir dijital alan satın alarak somut olarak bu ekosisteme giriş yaptı.

Bu süreçte öne çıkan Metaverse projelerinin yerel kripto para birimleri de oldukça yüksek fiyat performansları sergiledi. Yakın zamanda The Sanbox’ın 2 milyon kayıtlı kullanıcıya ulaşması gibi, birçok blockchain tabanlı sanal gerçeklik platformu, daha geniş kullanıcı kitlelerine ulaşmaya başladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar