X

Terra Fiyat Analizi: LUNA Coin Kısa Vadeli Tahminleri!

Yeniden üç haneli fiyat görülebilecek mi? Yatırımcıların bu seviyelere dikkat etmesi gerekiyor hareket her an başlayabilir.
20:41
3 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Terra fiyatı yakın zamanda, fiyatını yaklaşık 80 dolarlık yeni destek seviyesine düşüren başka bir küçük düzeltmeden geçti. Yaklaşık %21’lik düşüş birçok kripto para yatırımcısı tarafından fırsat olarak görüldü ve yoğun alım talepleriyle karşılaşıldı. Yazı hazırlandığı sırada ise Bitcoin’in geri çekilmesine rağmen LUNA güçlü kalmaya devam ediyor.

Terra (LUNA)

Yazı hazırlandığı sırada LUNA yaklaşık 92 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor. Fiyat 78,5 dolarda biraz mücadele etse de 80 dolar bölgesi güçlü desteğe dönüştürüldü. Artan yükseliş temeli LUNA’nın yeniden 103 dolarlı seviyelere dönme ihtimalini güçlendiriyor.

Önemli EMA’lar (20, 50, 100 ve 200), günlük zaman çizelgesi grafiğinde yükseliş sıralamasını koruyor. Ayrıca, 20 ve 50 EMA, küçük geri çekilmeler sırasında güçlü destek sundu. Günlük Göreceli Güç Endeksi (63), aşırı alım bölgesine yaklaşmaya çalışırken alıcıların ilgisi dikkat çekiyor.

Terra (LUNA) Fiyat Analizi

Dört saatlik grafik yükselen bir kama modelinin oluşumunu gösteriyor. Bu model yükseliş rallisine yol açsa da fiyat destek trend çizgisinden düştüğünde satış için önemli bir tehdit oluşturuyor. Bunu söyledikten sonra, kripto para yatırımcıları fiyat 80 dolarlık desteğin üzerinde kalana kadar yükseliş beklentisini devam ettirebilir.

Geleneksel pivot seviyesine göre, LUNA yatırımcıları 102 ve 114 dolarlık direnç bölgelerini test etmeye çalışacaktır. Herhangi bir düşüş için destek seviyeleri 91,5 ve 79,3 dolarda görünüyor. Yatırımcıların yukarı yönlü beklentileri her zaman gerçekleşmeyebilir. Bu yüzden kritik destek bölgelerinde stop loss belirleyerek en azından kayıplarını azaltma imkanına kavuşabilirler.

UST kullanımının artmasıyla birlikte LUNA fiyatının uzun vadede yükselişine devam etmesi umuluyor. Stablecoinler bu yıl güçlü bir düzenleme sınavı verecekler. Eğer ABD katı kurallar getirerek merkezi olmayan stablecoinleri yasaklamazsa daha fazla yatırımcı UST gibi merkezi olmayan dolara endeksli tokenlere yönelebilir. Bu durumda LUNA fiyatı üç haneli hedeflerini de daha yukarı taşıma fırsatı yakalayacaktır. Elbette tahminler ve varsayımlar size gelecekten kesin bir haber vermez. Bu yüzden okuduklarınıza göre yatırımlarınızı şekillendirmek size zarar verebilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar