Tecrübeli Analistten Bitcoin ve Altcoin’ler için “Alım Fırsatı” Açıklaması

Yaptığı analizleri yakından takip edilen kripto para analisti ve trader'ı Michaël van de Poppe'den Bitcoin ve altcoin'ler için alım fırsatı açıklaması.
09:30
9 Eylül 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Yaptığı analizleri yakından takip edilen kripto para analisti ve trader’ı Michaël van de Poppe, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), orta çaplı bir altcoin ve genel olarak kripto para piyasaları hakkında son görünümü değerlendirdi.

Bitcoin ve Altcoin’lerin Pozitif Görünümü

Kripto para analisti Michaël van de Poppe, 620 binden fazla Twitter takipçisine BTC’nin bir rallinin fitilini ateşleyebilmesi için 19 bin 500 doların üzerinde destek bulması gerektiğini söyledi. Ayrıca Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde ve ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell’ın para politikası üzerine 8 Eylül’de yaptıkları konuşmaların önemine de dikkat çekerek şunları söyledi:

Bitcoin şu ana kadar çok iyi gidiyor, ancak 19 bin 500 doların üzerinde devam etmesi gerekiyor. Ardından parti dönemi başlar. Lagarde ve Powell’ın konuşmasıyla bugün önemli bir gün olabilir.

BTC, yazım sırasında son 24 saatte kaydettiği yüzde 6,68 yükselişle 20 bin 589 dolardan işlem görüyor.

Analist, Bitcoin’in ardından en büyük akıllı sözleşme platformu Ethereum’un 7 Eylül’de dibe vurmasının ardından Ay’a olan yolculuğunun başladığını ve altcoin’lerin ETH’nin ayak izini takip ettiğini ekleyerek şunları belirtti:

Altcoin’ler. Ethereum uydu görevi görüyor. Diğer altcoinler onu takip ediyor. ABD doları endeksi (DXY) düşüyor. Kripto paralar yükseliyor.

Van de Poppe analizini yaptığı sırada ETH, bin 500 dolar seviyesine yakın bir noktada işlem görüyordu. En büyük altcoin, yazım sırasında son 24 saatte kaydettiği yüzde 4,21 yükselişle bin 706 dolardan işlem görüyor.

Analist, daha sonra gözünü Ethereum rakibi EOS‘a (EOS) çevirdi ve akıllı sözleşme platformunun güçlü bir sıçramanın ardından 2 dolardaki fiyat seviyesine ulaşma yolunda ilerlediğini iddia etti:

Tam da istenen düzeyde, EOS‘ta çok güçlü bir sıçrama bekliyorum. 2 dolara doğru devam etmek için oldukça sağlam görünüyor.

EOS, yazım sırasında 24 saatte yüzde 0,26 düşüşle 1,66 dolardan alınıp satılıyor.

“Alım Fırsatı”

Trader, 200 haftalık hareketli ortalamasının (MA) güzel bir yeniden testinin söz konusu olduğunu söyleyerek kripto para piyasalarının toplam piyasa değeri ile analizini solandırdı:

Bana sorarsanız, toplam piyasa değeri grafiği üzerinde 200 haftalık MA’da güzel bir yeniden test yapılıyor. Bu, ABD doları endeksi de zirveye doğru yaklaşırken kripto para piyasalarında sizin için önemli bir alım fırsatı anlamına geliyor. Şimdiye kadar planlandığı gibi gidiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar