X


Tahminleri Tutan Analistten Uyarı: BTC’de Daha Büyük Bir Geri Çekilme Olabilir!

Piyasadaki düşüş ve belirsizlik devam ederken popüler analistlerden biri Bitcoin’de daha büyük düşüşlerin yaşanabileceğini dile getirdi.
11:26
21 Eylül 2021

Mayıs ayında Bitcoin’in 64.900 dolar altında konsolide olacağını doğru bir şekilde tahmin eden kripto para analisti şu anda da Bitcoin (BTC) için “en kötü senaryoyu” takipçileri ile paylaştı.

Bitcoin İçin En Kötü Senaryo

Piyasada Dave the Wave olarak tanınan yatırımcı, Bitcoin’in mevcut fiyat hareketinin kripto varlığının yaklaşık 988 dolardan yaklaşık 160 dolara düştüğü 2014’e benzediğini söylüyor. Analist, bazı isimlerin güncel grafikleri 2013 yılı ile karşılaştırdığını ancak 2014 yılı grafikleri ile yapılacak bir karşılaştırmanın daha doğru olacağını ifade ediyor.

Bu noktada analist, tabloyu endişe verici bulanların kendilerine, bunun sadece bir teknik analiz olduğunu ve bir tür stres testi olduğunu hatırlatmalarını da tavsiye ediyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Yazının kaleme alındığı an itibari ile Bitcoin 43.200 dolar bandında işlem görüyor. Analistin paylaştığı grafikler ise 37.500 dolara kadar düşüş olabileceğini gösteriyor.

Golden Cross İhtimali

Dave the Wave yaptığı açıklamalarda, birçok yatırımcı tarafından gelecek bir ralli sinyali olarak değerlendirilen “golden cross” hakkındaki şüphelerini de dile getiriyor. Golden cross’un kendisi için sorunlu olduğunu ifade eden analisti düşüş beklentilerinin 20.000 dolarlık seviyelere kadar derinleşmediğini de ifade ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar